Sivil Toplum

“Değişiyor muyuz?” Platformu Bugün Buluşuyor

İNGEV, Habitat Derneği, TEPAV ve TÜRKONFED iş birliği ile hayata geçirdiğimiz “Değişiyor muyuz?” platform ile “Beşinci Mevsim: Türkiye’de afetlerle topyekün mücadele mümkün mü?” başlıklı ikinci büyük online etkinliğini bugün saat 14.00’da gerçekleştirecek.

İNGEV, Habitat Derneği, TEPAV ve TÜKRONFED iş birliği ile düzenlenen “Değişiyor muyuz?” başlıklı platform, bugün 14.00’da online bir etkinlikte buluşuyor.

1-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen BM Glasgow İklim Değişikliği Konferansı sonrasında, yaz boyunca tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan orman yangınları ve diğer doğal afetlerin doğru yönetimine dair dünyadaki yaklaşım ele alınacak.

“Değişiyor muyuz?”, “Dünyada İklim Değişikliği ve Afet Yönetimine Bir Bakış” ve “Türkiye’de İklim Değişikliği ve Afet Yönetiminde Neredeyiz: Zorluklar, Çözümler” başlıklı panellerde Türkiye’de afet yönetimi konusunda farkındalık artırmayı hedefliyor.

“Beşinci Mevsim: Türkiye’de afetlerle topyekün mücadele mümkün mü?” etkinliği, dünyada afetlerle nasıl mücadele ediliyor, bir ülke eylem planı oluşturmak için ne yapılmalı, Türkiye özelinde ihtiyaçlarımız neler gibi üç kritik ana konuya ek olarak Türkiye’nin Paris iklim antlaşmasını kabulü ve Glasgow konferansının etkilerine de odaklanacak.

Etkinliği YouTube üzerinden de takip edebilirsiniz.

About Post Author