#ekoIQ Kültür Bağımsız Sanatçılar Sanat, Doğa ve İnsan Arasında Köprü Kurdu
Kültür

Bağımsız Sanatçılar Sanat, Doğa ve İnsan Arasında Köprü Kurdu

köprü

Evrende Bir İz sergisi, evrenin sonsuz genişliği karşısında insanın bıraktığı izin önemini ele almakla birlikte doğanın ilham verici güzellikleriyle evrenin sınırsız derinliği arasında bir köprü kurmayı amaçlıyor. Bağımsız sanatçıların tuval, heykel, enstalasyon ve video enstalasyon eserlerinin yer alacağı sergi, sanatın evrensel dilini yerel ölçekte değerli bir amaç uğruna kullanıyor.

Bağımsız sanat alanı Loft Art’ın yeni sergisi Evrende Bir İz, İstanbul Beşiktaş Nisbetiye On’daki mekanında, 27 Eylül-26 Kasım tarihleri arasında sanat izleyicisi ile buluşacak. Evrende Bir İz sergisinde; yaşamın evren içerisinde ne kadar küçük bir nokta gibi görünse de her birimizin bıraktığı izin evrenin dokusunu nasıl şekillendirdiğini anlatan eserlere yer veriliyor. Sanatın evrensel dilini, yerel ölçekte değerli bir amaç uğruna kullanan sergi; sanat, doğa ve insanın evrende bıraktığı izi izleyicilere sunuyor.

Doğanın ilham verici güzellikleriyle evrenin sınırsız derinliği arasında bir köprü kuran sergi, aynı zamanda doğanın dokusu ve renkleri, evrenin gizemli yıldızları ve insanın iç dünyasına yönelik bir bakış sunuyor. İnsanın evrendeki yerini sorgulayan sergide; Ayşegül Karakaş, Berkin Günsay, Dilşad Akçayöz, Ece Haskan, Ekin Yüksel, Funda Alkan, Gül İclal Öner Yıldız, Güneş Acur, Hadiye Kalkavan, Hale Feriha Hendekçigil, İrem Yılmaz, Lütfiye Kösten, Merve Kaya Okursoy, Murat Berköz ve Tuba Merdeşe olmak üzere bağımsız sanatçıların tuval, heykel, enstalasyon ve video enstalasyon eserleri yer alıyor.

Sergide satışa sunulan eserlerden elde edilen gelir, Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV)’a aktarılıyor ve vakfın sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunuluyor.

About Post Author