Araştırma

Türkiye’nin Eğitim Karnesi Neler Söylüyor?

Bir Bakışta Eğitim 2023: Türkiye Üzerine Değerlendirme ve Öneriler raporuna göre, yıllar içinde lise mezunu dahi olmayan genç kadınların oranındaki.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Yeni Rapor: Sürdürülebilirlik Yerel İş Ekosisteminin En Stratejik Hamlesi

Yeni Küresel Sürdürülebilirlik Raporu, işletmelerin %60’ından fazlasının sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşma yolunda ilerlemediğini ortaya koyarken tüketiciler ise ekstrem hava koşulları nedeniyle.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Çevresel Riskler, Ekonomik Risklerin Gerisinde Kaldı

G20 ülkelerindeki iş liderlerinin kısa vadeli endişelerini, ağırlıklı olarak ekonomik riskler oluşturuyor. Çevresel riskler göz ardı ediliyor. Dünya Ekonomik Forumu’nun.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Yeni Araştırma: Türkiye’de Beş Kişiden İkisi Su Krizi Konusunda “Çok Endişeli”

Kurak geçen yaz mevsimi nedeniyle boş kalan barajlar, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin belirli bölgelerinde su krizi endişelerini de beraberinde.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Yeni Rapor: Çevresel Kaygılar Metal Sektörünün Belirleyicileri Arasında

Yeni yayımlanan bir rapora göre, Türkiye’de metal sektörünün karşılaşabileceği başlıca risk unsurları arasında; ekonomik koşullar, küresel metal fiyatları, düzenleyici değişiklikler,.

Okumaya Devam Et
Araştırma

#ekoIQ’nun 107. Sayısı Yayında!

Küresel iklim krizi artık yadsınamayacak bir gerçeklik olarak ortada duruyor: Odada bir fil değil, bir dinozor var! Ancak sorunlarımız iklim.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Yeni Rapor ile Eğitimde Bilime Dayalı İklim Eyleminin Güçlendirilmesi Ele Alındı

“Eğitimde Bilime Dayalı İklim Eylemini Güçlendirme” çalıştayında paylaşılan sonuçlar ve önerileri özetleyen yeni rapor, iklim krizini kavramanın ve uygulamalı bilime.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Dünyadaki 1,1 milyar İnsan Hâlâ Yoksul!

Küresel Çok Boyutlu Yoksulluk Endeksi’nin son güncellemesine göre, 15 yıl içinde 25 ülke çok boyutlu yoksulluğu yarı yarıya azalttı ve.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Kendine Yeterliliğin ABC’si: Yeşil Büyücülük

Ekofil tarafından yayımlanan ve John Michael Greer’in kaleme aldığı Yeşil Büyücülük adlı kitap, küreselleşme furyasıyla halı altına süpürülen ve günümüzde.

Okumaya Devam Et
Araştırma

O İyi İnsanlar O Güzel Atlara Binip Çekip Gidiyorlar

OECD’nin 2021’de yayımladığı Gençlik Eylem Planı (Youth Action Plan, June 2021) gençleri olumsuz etkileyerek beyin göçüne neden olan koşullara yönelik.

Okumaya Devam Et