Araştırma

Sürdürülebilirlik Stratejileri Uygulamalar ile Tutarlı mı?

RepMan İtibar Araştırmaları Merkezi’nin “Sürdürülebilirlik Stratejileri Uygulamalar ile Tutarlı mı?” teması altında, İstanbul’da düzenlenen etkinlikte sürdürülebilirlik stratejilerinde temel sorun alanları.

Okumaya Devam Et
Araştırma

İklim Değişikliği Kurumları Riskler Üzerine Yoğunlaştırıyor

Yeni bir rapora göre, son yıllarda rutin seyrinden çıkan hava olayları ve etkisini artıran iklim değişikliği altında kurumlar, kronik ve.

Okumaya Devam Et
Araştırma

İklim Endişeleri Öğrencilere, “Önce Çevre” Dedirtiyor

Yeni bağımsız bir araştırmaya göre Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki öğrencilerin 3’te 2’si (%73) çevresel endişeler nedeniyle öğrenmelerine yardımcı olabilecek.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Sokaktaki Canları “Öldürmeden” Sorunları Çözmenin Yolları Neler?

BAU Hayvan ve Doğa Hukuku Laboratuvarı’nın yaptığı çalışma, Avrupa’daki birçok ülkenin öldürmek yerine etkin kısırlaştırma ve üretim sınırlamaları gibi yöntemler.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Gelecek 10 Yılı Şekillendirecek Riskler Açıklandı

Yeni bir raporun sonuçlarına göre, yakın ve uzun vadeli risk ortamında çevresel riskler öne çıkmayı sürdürüyor. Olağanüstü hava olayları, dünya.

Okumaya Devam Et
Araştırma

2024’ün İlk Çeyreğinde Doğal Afetler 45 milyar dolar Ekonomik Kayba Yol Açtı

Yeni bir rapor, 2024 yılının ilk çeyreğinde meydana gelen önemli afetler nedeniyle toplam ekonomik kayıpların 45 milyar doların üzerine çıktığını.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Kadın Siyasette Neden Olmalı?

Kadınların siyasete eşitlikçi katılımı demokrasinin olmazsa olmazı. Güçlü ve canlı demokrasilerin inşası ve sürdürülmesi için şart. Meclis’te kadın sayısı arttıkça.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Dünya, “Barış için Birlikte Yaşama” Amacından Uzaklaşıyor

16 Mayıs, Barış için Birlikte Yaşama Günü olarak ilan edilmişken, Uluslararası Af Örgütü’nün Nisan 2024 tarihli raporuna göre dünyamız; artan.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Avrupa’yı Bekleyen İklim Felaketleri

Değerlendirme raporu, Avrupa için beş geniş alanda (ekosistemler, gıda, sağlık, altyapı ve ekonomi) 36 ana iklim riski tanımlıyor. Risklerin yarısından.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Tüketicilere Göre Çevresel Sorunlar Kritik Düzeyde Önemli

Yeni bir araştırmanın sonuçlarına göre, tüketicilerin %82’si, çevresel sorunların kritik öneme sahip olduğunu düşünüyor. Çevresel anlamda en fazla endişe duyulan.

Okumaya Devam Et