Atık

Tek Kullanımlık Plastikler Yasaklandı!

Nijerya’nın en kalabalık eyaletlerinden Lagos’ta tek kullanımlık plastikler yasaklandı. Değişikliğe göre, plastikten yapılmış tek kullanımlık çatal, kaşık, bıçak ve tabakları.

Okumaya Devam Et
Atık

Türkiye Avrupa’nın Çöplüğüne Döndü!

Avrupa Birliği’nin (AB) resmi istatistik kurumu Eurostat, 2022 yılında ihraç edilen 32 milyon ton atığın en fazla Türkiye’ye gönderildiğini açıkladı..

Okumaya Devam Et
Atık

Dakikada 1 Milyon Plastik Şişe Satılsın Diye Yılda 17 Milyon Varil Petrol

Birleşmiş Milletler verilerine göre, dakikada 1 milyon plastik şişe satılırken plastik üretimi için yılda 17 milyon varil petrol harcanıyor. Doğada.

Okumaya Devam Et
Atık

Asbestli Gemi Söküm için İzmir’e Getiriliyor!

İzmir, Aliağa’da asbest ve tehlikeli madde barındıran gemilerin sökümüne ilişkin TBMM’ye soru önergesi veren DEVA partili Rızvanoğlu, “Meslek odaları, çevre.

Okumaya Devam Et
Atık

Kaz Dağları ve Edremit Körfezi için Daha Çok Sorumluluk Daha Az Plastik

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de pestisit kullanımının arttığını ve bunun büyük bir sorun olduğunu belirten Yurttaşlık Derneği Proje Sorumlusu Yaşar.

Okumaya Devam Et
Atık

Ambalaj Atığı Kaynaklı Seragazı Salımı 2030’a Kadar 66 milyon tona Çıkabilir!

Avrupa Birliği’nde 2020’de 79,3 milyon ton ambalaj atığı çıkarken son 10 yılda tek kullanımlık ambalaj atığı %20’den fazla arttı. Bu.

Okumaya Devam Et
Atık

Seragazları Rekor Seviyeye Ulaştı

Dünya Meteoroloji Örgütünden endişe evirici açıklamalar geldi. Dünyanın daha da geç olmadan emisyonları hızla düşürmesi gerektiği hatırlatıldı. Dünya Meteoroloji Örgütü.

Okumaya Devam Et
Atık

Genç Tasarımcılar Camın Sınırlarını Zorladı

Üniversiteli gençler, Yorglass Upcycle Design Awards (YUDA) projesi yoluyla atık camları ilham verici tasarımlara dönüştürme yeteneklerini ortaya koydu. Yarışmada camın.

Okumaya Devam Et
Atık

Büyükada’da Yapılan Dip Temizliğinde Çok Miktarda Atık Toplandı

Büyükada’da gerçekleştirilen deniz dip temizliği dalışında çim biçme makinesinden araç lastiğine gözlükten teneke kutulara varıncaya dek çok miktarda atık toplandı..

Okumaya Devam Et
Atık

Cleanstep Etkinliği ile Üç Yılda 3 tona Yakın Atık Temizlendi

Çevre dostu çalışmalarıyla dikkat çeken House of SuperStep ve SuperStep, daha temiz bir dünya için kolları sıvadı. Üç yıldır düzenlenen.

Okumaya Devam Et