Atık

Elektronik Atıklar Ekosistemlerin Sağlığını Tehdit Ediyor

Elektronik atıklar (e-atık) hem işletmeler hem de bireyler için giderek artan bir sorun haline geliyor. Küresel E-atık İstatistikleri Ortaklığı, 2019.

Okumaya Devam Et
Atık

Bokaşi Yöntemi ile Organik Atıklar Komposto Dönüşüyor

Adam Footer’ın kaleme aldığı, Ekofil tarafından yayın dünyasına kazandırılan Bokaşi Kompostu, şehirlerde yaşayanların mutfaklarında çıkan organik atıkları çöpe atmak yerine.

Okumaya Devam Et
Atık

WWF-Türkiye’nin “Sahil Sahiplen Programı” Başladı

WWF-Türkiye, Türkiye sahillerindeki atıkların küresel bir metodolojiye göre toplanıp tasnif edilerek deniz kirliliği hakkında veri edinmek adına “Sahil Sahiplen Programı”nı.

Okumaya Devam Et
Atık

Plastikle İlgili Bilinmesi Gereken 8 Şok Edici İstatistik

Plastik, ucuz maliyeti sayesinde hayatımızın her yerinde bulunan bir şey haline geldi. Fakat, bunun bir bedeli var. Bu malzemenin kullanımıyla.

Okumaya Devam Et
Atık

2026’daki UEFA Finali “Çöpe Atık Göndermeyen” İlk Etkinlik Olacak

2026’ya kadar UEFA Şampiyonlar Ligi Finallerini “çöpe atık göndermeyen” bir organizasyon haline getirmek hedefiyle yenilikçi çözümler geliştiriliyor. 2026’daki UEFA Finallerinin.

Okumaya Devam Et
Atık

Küresel Plastik Anlaşmasının Taslağı 2023’e Kadar Hazırlanacak

Paris’teki müzakerelerde plastik kirliliğini sonlandırmayı hedefleyen uluslararası bir anlaşmanın taslağının önümüzdeki Kasım ayına kadar tamamlanmasına karar verildi. Birleşmiş Milletler Eğitim,.

Okumaya Devam Et
Atık

“Plastik Kirliliği ile Mücadele Daha Güçlü Olmalı”

İş Dünyası Plastik Girişimi (İPG) platformu, plastik kirliliği ile daha etkin bir mücadele sürdürülmesi gerektiğine dikkat çekti. Platform, kaynaklarını ekonomiye.

Okumaya Devam Et
Atık

TEMA: “Plastikler Anne Karnına, İnsan Kanına Kadar Girdi!”

TEMA Vakfı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, dünyadaki ve Türkiye’deki plastik kirliliğinin ulaştığı boyutlara dikkat çekerek bir an önce önlemler.

Okumaya Devam Et
Atık

İzmir Körfezi’nde Müsilaj Sorunu Baş Gösteriyor

Dr. Erol Kesici, İzmir Körfezi’nde farklı noktalarda suyun kırmızı ya da turuncu renklere boyanması hakkında “Şu anda görünen durum müsilajın.

Okumaya Devam Et
Atık

Küresel Plastik Kirliliğini Sonlandırmak İçin BM Görüşmeleri Başladı

Hükümetler, Birleşmiş Milletler çatısı altında küresel plastik kirliliğine son vermek adına bir anlaşma üzerine görüşmeler yapmak için Paris’te buluştu. Pazartesi.

Okumaya Devam Et