Atık

“Plastik Gezegeni”ne Hayır Diyenler Küresel Anlaşma Talep Ediyor

Plastiğin hayatımızın her alanını adeta bir salgın hastalık gibi sarmış olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, artık bir “Plastik Gezegeni”nde yaşadığımızı rahatlıkla.

Okumaya Devam Et
Atık

İstanbul’un Yeşil Alanlarından Tonlarca Çöp Çıktı!

Dokuz günlük bayram tatili boyunca İstanbul’un yeşil alanlarından 1.170 ton çöp toplandı. Tatil süresince en fazla çöp toplanan bölge Bakırköy.

Okumaya Devam Et
Atık

İsraf Artıyor, Atık Krizi Büyüyor

Türkiye’nin sunduğu önergeyi 105 ülkenin daha desteklemesiyle birlikte Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 14 Aralık 2022’de 30 Mart’ın her yıl Uluslararası.

Okumaya Devam Et
Atık

Siyah Karbon İklimi Üç Farklı Mekanizmayla Etkiliyor

Siyah karbonun çok önemli bir hava kirletici olduğunu söyleyen Prof. Dr. Burcu Onat, seragazları tek bir mekanizmayla atmosferi ısıtırken siyah.

Okumaya Devam Et
Atık

Doğaya Karışan Antibiyotikler Bakterilerin Direncini Artırıyor!

Doğaya karışan antibiyotik miktarının her geçen gün arttığını ve bunun bakterilerde antibiyotiklere karşı direnci yükselttiğini belirten Prof. Dr. Bahar İnce,.

Okumaya Devam Et
Atık

Tek Kullanımlık Plastikler Yasaklandı!

Nijerya’nın en kalabalık eyaletlerinden Lagos’ta tek kullanımlık plastikler yasaklandı. Değişikliğe göre, plastikten yapılmış tek kullanımlık çatal, kaşık, bıçak ve tabakları.

Okumaya Devam Et
Atık

Türkiye Avrupa’nın Çöplüğüne Döndü!

Avrupa Birliği’nin (AB) resmi istatistik kurumu Eurostat, 2022 yılında ihraç edilen 32 milyon ton atığın en fazla Türkiye’ye gönderildiğini açıkladı..

Okumaya Devam Et
Atık

Dakikada 1 Milyon Plastik Şişe Satılsın Diye Yılda 17 Milyon Varil Petrol

Birleşmiş Milletler verilerine göre, dakikada 1 milyon plastik şişe satılırken plastik üretimi için yılda 17 milyon varil petrol harcanıyor. Doğada.

Okumaya Devam Et
Atık

Asbestli Gemi Söküm için İzmir’e Getiriliyor!

İzmir, Aliağa’da asbest ve tehlikeli madde barındıran gemilerin sökümüne ilişkin TBMM’ye soru önergesi veren DEVA partili Rızvanoğlu, “Meslek odaları, çevre.

Okumaya Devam Et
Atık

Kaz Dağları ve Edremit Körfezi için Daha Çok Sorumluluk Daha Az Plastik

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de pestisit kullanımının arttığını ve bunun büyük bir sorun olduğunu belirten Yurttaşlık Derneği Proje Sorumlusu Yaşar.

Okumaya Devam Et