Ekonomi

Sınırda Karbon Düzenlemesi Mekanizması 1 Ekim’de Başlıyor

Sınırda Karbon Düzenlemesi Mekanizması pilot uygulaması emisyon raporlaması yükümlülüğüyle birlikte 1 Ekim 2023 tarihinde başlıyor. Türkiye’deki ihracatçıların, 2026 yılından itibaren.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Ayrımcılığa Karşı Bir Taahhüt: 18 Eylül Eşit Maaş Günü

Her yıl 18 Eylül’de kutlanan “Uluslararası Eşit Maaş Günü” eşit değerdeki emek için eşit ücretin ödenmesine yönelik süregelen çabaları temsil.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Sustainable Brands Turkey Bu Yıl Yerele Odaklanıyor

Sustainable Brands Turkey’in ilk günkü buluşması, 12 Eylül’de fiziki olarak gerçekleşti. Bu yıl “Regenerating Local” teması ile düzenlenen etkinlikte, sürdürülebilir.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Uluslararası Güney-Güney İşbirliği Günü: Dayanışma, Eşitlik ve Partnerlik

Küresel Güney ülkeleri ve halkları arasındaki dayanışmayı ifade eden Güney-Güney işbirliği; Güney ülkeleri arasında siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel, çevresel ve.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Elektrikli Arabalarda Son Tarih 2035

Elektrikli arabalarda en fazla stok Çin’de, en çok satış Avrupa’da. Yaklaşık bir asırlık rötardan sonra galiba elektrikli arabalar nihayet rüştünü.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör: “İş Stratejilerimiz AB Yeşil Mutabakatı ile Tamamen Uyumlu”

Yüksek emisyonlu bir sektörde çalıştıklarının bilinciyle hareket ettiklerini söyleyen Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, “Sürdürülebilirlik çerçevesinde belirlediğimiz öncelikler doğrultusunda,.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

“İş Dünyasının İklim Dirençli Kalkınmaya Destek ve Uyum Sağlaması Bir Gereklilik”

İklime dirençli kalkınmanın gerçekleşebilmesinin ve sürdürülebilir kılınmasının yolunun kamu ve iş dünyasının amaçlar için ortaklık vizyonuyla kuracakları işbirliğinden geçtiğini vurgulayan.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Türkiye’nin Güneş Enerjisi Potansiyeli İstanbul’da Konuşulacak

Türkiye’nin güneş enerjisi ve enerji depolama alanındaki potansiyelinin ve projelerinin değerlendirileceği Solar+Storage Exclusive Forum, 31 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde, İstanbul’da TÜYAP.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Yeşil Mutabakat’tan Türkiye Lojistik Sektörü de Etkilenecek

Türkiye’nin ihracatından %40’ı aşkın pay alan ve ilk sırada konumlanan Avrupa, Yeşil Mutabakat hedefleri kapsamında lojistik sektöründe de yeni politikaları.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Şirketlere “Döngüsel Ekonomi” Desteği

Geçen yıldan bu yana yürütülen Döngüsel Ekonomi ve Kaynak Verimliliği Platformu Projesi (DEKVEP) tamamlandı. Proje çerçevesinde üç sektörden 21 şirkete.

Okumaya Devam Et