Enerji

Beyaz Saray Exxon’un 2022’deki 56 Milyar Dolarlık Kârını “Ölçüsüz” Diye Tanımladı

Exxon, geçtiğimiz sene Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonucu artan gaz fiyatlarıyla birlikte saatte ortalama 6.3 milyon dolar kazanç ile Batı yakıt.

Okumaya Devam Et
Enerji

UNDP ve MEB İşbirliğiyle Yenilenebilir Enerji Eğitimleri Sürüyor

UNDP’nin MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği yenilenebilir enerji alanında mesleki ve teknik eğitimler için başvuru süreci.

Okumaya Devam Et
Enerji

Yeni Rapor: AB’de Güneş Elektrik Üretiminde En Hızlı Büyüyen Kaynak Oldu

Yeni bir rapora göre, Avrupa Birliği’nde güneşten elektrik üretimi geçen yıla göre %24 artış gösterdi. Böylelikle 10 milyar euro gaz.

Okumaya Devam Et
Enerji

Akıllı Hayat Akademisi’nde 4. Dönem Eğitimleri Tamamlandı

Zorlu Holding’in, Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle gerçekleştirdiği Akıllı Hayat Akademisi’nin “Sürdürülebilirlik 101”.

Okumaya Devam Et
Enerji

Rüzgar Enerjisi ile Yılda 1,2 Milyar Tondan Fazla Emisyondan Kaçınıldı

Rüzgar enerjisi pandeminin ortasından bugüne kadar olan en iyi ikinci yılını geçirdi. Öte yandan küresel ölçekte karbon sıfır hedefine ulaşabilmek.

Okumaya Devam Et
Enerji

“Yenilenebilir Enerji ile Enflasyon ve Cari Açık Düşebilir”

Türkiye’de güneş enerjisi kullanımının yaygınlaşması için çalışmalar yapan Solar3GW’nin Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Bahadır Turhan, dahaucuzelektrik.com sitesini tüketicilere elektrik üretim.

Okumaya Devam Et
Enerji

Yeni bir Rapor Türkiye’de Adil Dönüşüm için Yol Haritası Sunuyor

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), “Net Sıfıra Giden Yolda Adil Dönüşüm için Yol Haritası” başlıklı yeni bir rapor yayımladı. Türkiye’nin 2053’e.

Okumaya Devam Et
cop27 Enerji

“COP27 Enerji Dönüşümü Çerçevesinde Beklentilerin Gerisinde Kaldı”

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Alkım Bağ Güllü, COP27’nin sonuç metninde önemli bir ayrıntıya dikkat çekiyor. Güllü, metinde düşük emisyonlu.

Okumaya Devam Et
Enerji

İnşaat Alanı 5 Bin Metrekareden Büyük Binalarda Yenilenebilir Enerji Zorunluluğu Başlıyor

Normal binalara göre enerji verimliliği daha fazla olan ve kullandığı enerjinin belirli bir bölümünü yenilenebilir enerji kaynaklarından temin eden Neredeyse.

Okumaya Devam Et
Enerji

Kadıköy Belediyesi Güneş Panelleriyle Bir Yılda 920 Bin TL Tasarruf Sağladı

Geçen yıl Aralık ayında Evlendirme Dairesi’nin çatısına kurduğu güneş panelleriyle hem iklim değişikliği ile mücadele etme hedeflerini gerçekleştiren hem de.

Okumaya Devam Et