Enerji

Siirt’te Maden Kazası: Üç İşçi Yaşamını Yitirdi, İki İşçi Yaralı

Siirt’in Şirvan ilçesinin Maden köyünde özel bir bakır madeninde henüz belirlenemeyen nedenle oluşan göçükte üç işçi hayatını kaybetti, iki işçi.

Okumaya Devam Et
Enerji

Daha Az Karbon Daha Çok Yeşil Enerji

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda yenilenebilir enerji yardımıyla iklim krizinin etkilerini azaltmayı tartışmak amacıyla uzmanlar bir araya geldi. Yazı: Nihat Nuyan.

Okumaya Devam Et
Enerji

IEA: Fosil Yakıt Talebi 10 Yıl İçerisinde Zirve Yapacak

IEA’nın yeni Dünya Enerji Görünümü 2023 (WEO-2023) raporuna göre, bugün yaşanan büyük değişimler, 2030’da oldukça farklı bir küresel enerji sistemine yol açacak..

Okumaya Devam Et
Enerji

Yeni Rapor: “Deniz Üstü Rüzgar Enerjisinde YEKA Yarışmaları Kritik Önemde”

SHURA ve TÜREB, ortaklaşa hazırladıkları “Deniz Üstü Rüzgar Enerjisi İhaleleri: Küresel Eğilimler ve Türkiye için Öneriler” raporunu açıkladı. Raporda, Türkiye’de.

Okumaya Devam Et
Enerji

Fosil Yakıtlardan Elektrik Üretiminde Gerileme Gözleniyor

Bir analize göre, küresel elektrik talebinin %38’ini oluşturan 107 ülkede fosil yakıtlardan elektrik üretimi en az beş yıl önce pik.

Okumaya Devam Et
Enerji

CHP’li Milletvekili, Demir – Çelik Sektöründeki Değişim İhtiyacına Dikkat Çekti

Türkiye’nin 2053 yılı için tayin ettiği “net sıfır emisyon” hedefine ulaşmak adına demir – çelik sektöründe değişime gitmesinin bir zorunluluk.

Okumaya Devam Et
Enerji

Akbelen’de Mahkeme Maden Ocağı Davasını Reddetti: “Kararı Kabul Etmiyoruz”

Akbelen’de köylülerin ve tüzel kişilerin açtığı maden işletme ruhsatı iptali ve YK Enerji’ye verilen iznin iptali davalarını mahkeme itiraz yolu.

Okumaya Devam Et
Enerji

DEVA’lı Ekmen: “Kamu Kurumları Neden Nükleer Santral Sözleşmesine Erişemiyor?”

DEVA Partili Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Meclis’te yaptığı konuşmada, Akkuyu Nükleer Enerji Santralı hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesi için çağrıda bulundu. Ekmen,.

Okumaya Devam Et
Enerji

“Evlerde Kullanılan Elektriğe Yüzde 200’lük Zam Yapılması Bizi Şaşırtmaz!”

Maliyetle aktif enerji bedeli arasındaki makasın açıldığını söyleyen tasarruf uzmanı Çağada Kırım, “Yılın ilk üç çeyreğinde evlerde kullanılan elektriğe gereken.

Okumaya Devam Et
Enerji

Türkiye AB Ülkeleri için Yeşil Hidrojen Tedarikçisi Olabilir

Güncel verilerle Türkiye’nin, Avrupa’nın en büyük beşinci yenilenebilir enerji kurulu gücüne sahip olduğunu belirten yeni bir araştırma, ülkemizin başlıca AB.

Okumaya Devam Et