Enerji

Rüzgar Enerjisi 2023’te Rekor Kırdı

Toplumun geniş kesimlerine rüzgâr enerjisinin faydalarını ve sürdürülebilir gelecek için katkıları hakkında farkındalık yaratmak amacıyla her yıl 15 Haziran “Dünya.

Okumaya Devam Et
Enerji

Güneşe Ne Kadar Yatırım O Kadar İstihdam

Yeni açıklanan “Türkiye Güneş Enerjisi Sektöründe İstihdam” raporuna göre, lisanslı YEKA ve depolamalı GES projeleri güneş enerjisi sektöründe istihdamı artıracak..

Okumaya Devam Et
Enerji

Türkiye’deki Kömürlü Termik Santrallar 45 milyar dolar Zarara Uğrayabilir

“Kömürden Çıkışın Finansmanı: Türkiye Örneği” adlı raporda öne çıkan bulgulara göre; 2026 yılında Türkiye’de karbon fiyatı uygulamasının başlamasıyla birlikte kömürlü termik.

Okumaya Devam Et
Enerji

Nükleer Enerji ile İlgili 10 Yanlış Bilgi!

“Nükleer Enerji: İklim Değişikliğiyle Mücadelede Çıkmaz Sokak” kitapçığı “yeşil” olduğu iddia edilen nükleer enerji hakkındaki başlıca 10 yanlış kanının eleştirel.

Okumaya Devam Et
Enerji

Enerjide Yeni Yatırımlar Rüzgardan Yana 

Borusan Grup şirketlerinden Borusan EnBW Enerji ile Nordex Grubu arasında Pelit Rüzgar Enerji Santralı ve Balabanlı Rüzgar Enerji Santralı 2..

Okumaya Devam Et
Enerji

“Nükleer Lobisi Bugün Hiç Olmadığı Kadar Güçlü!”

Avrupa Yeşil Vakfı (GEF) ve FREDA tarafından yayımlanan Nükleer Enerji: İklim Değişikliğiyle Mücadelede Çıkmaz Sokak, “yeşil” olduğu iddia edilen nükleer.

Okumaya Devam Et
Enerji

Afşin ve Elbistanlılardan Daha Fazla Kömüre “Hayır!”

Afşin-Elbistan A Termik Santralı’na ilave iki ünite daha açılmasına karşı çıkan Afşin ve Elbistanlılar, projenin iptal edilmesini istedi. Platform temsilcileri.

Okumaya Devam Et
Enerji

Türkiye’nin Karbon Yakalama ve Depolama Potansiyeli Tartışıldı

Türkiye’nin Karbon Yakalama, Kullanma ve Depolama Potansiyeli raporuna göre, Türkiye, 2021 yılında KYKD’ye (Karbon Yakalama, Kullanma, Depolama) konu olabilecek 254.

Okumaya Devam Et
Enerji

Uzlaşı Sağlandı: Elektrik Sistemlerinde Fosil Yakıtlara Veda

Avrupa Birliği’nin elektrik üretim kapasitesinin %60’tan fazlasını karşılayan 10 ülke, 2035 yılına kadar veya daha erken bir tarihte elektrik sisteminden.

Okumaya Devam Et
Enerji

“Güneş Her Yerde ve Herkese Ulaşıyor”

Türkiye’nin enerjide en çok dışa bağımlı ülkelerden biri olduğunu belirten Orge Yenilenebilir Enerji Başkanı Mehmet Tahir Özsoy, “Türkiye bir güneş.

Okumaya Devam Et