Enerji

Türkiye, Enerji Dönüşümünde Hızlı Adımlar Atmalı

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi’nin Yenilenebilir Enerji Sektörü 2023 Değerlendirmesi ve 2024 Projeksiyonu’na göre; enerji dönüşümü, ekonomik kalkınma ve karbonsuzlaşma hedefleri.

Okumaya Devam Et
Enerji

Mevcut Politikalar Isınmayı 3 Dereceye Götürüyor

Mevcut politikaların devam etmesi durumunda küresel ısınmanın yüzyılın sonunda 3 dereceyi bulabileceğini belirten IPCC Başkanı Prof. Dr. Jim Skea, enerji.

Okumaya Devam Et
Enerji

Nükleer Olmadan Net Sıfır’a Ulaşmak Mümkün Değil mi?

TÜREB tarafından gerçekleştirilen yıl sonu değerlendirme toplantısında konuşan Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay, Türkiye’nin geleceğinin rüzgar enerjisindeki dönüşüme bağlı.

Okumaya Devam Et
Enerji

“Türkiye Henüz İklim Politikalarının Önemini Kavrayamadı”

COP28’in en tartışmalı konusu olan fosil yakıtlarda, “aşamalı azaltım” veya “çıkış” yerine devletler “uzaklaşma” ifadesinde anlaştı. Ancak ne zaman uzaklaşılacağı.

Okumaya Devam Et
Enerji

Türkiye’de Temiz Enerji için Ev Tipi Rüzgar Türbini!

Küresel Rüzgar Enerjisi Konseyi 2023 sonunda küresel rüzgar enerjisi kurulu gücünde teravat çağının başlayacağına işaret ederken Türkiye, Avrupa’nın en büyük.

Okumaya Devam Et
Enerji

Küresel Rüzgar Enerjisi Kurulu Gücü 2024’te de Artacak

Küresel Rüzgar Enerjisi Konseyi ve WindEurope raporlarına göre, küresel rüzgar enerjisi sektöründeki büyüme hükümetlerin, şehirlerin, yatırımcıların ve müşterilerin desteğiyle önümüzdeki.

Okumaya Devam Et
Enerji

Türkiye’nin Net Sıfır Hedefi Tehlikede

Her yıl elektrik enerjisi kurulu gücümüze en az 1500 MW rüzgar enerjisi eklememiz gerekirken bu yılın ilk 11 ayında ulaştığımız.

Okumaya Devam Et
Enerji

Türkiye Fosil Yakıtlardan Çıkışı Desteklemeli

İklim alanında çalışan sivil toplum ve düşünce kuruluşları Türkiye’nin COP28 Başmüzakerecisi Fatma Varank ve müzakere heyetine ilettikleri mektupta, Türkiye’nin COP28’de.

Okumaya Devam Et
Enerji

Türkiye’nin Çatı Üstü Güneş Enerjisi Potansiyeli Yüksek

Türkiye’nin çatı üstü güneş enerjisi potansiyeli en az 120 GW’lık bir kapasiteye işaret ediyor. Bu değer mevcut güneş kapasitesinin 10 katına yakın. Yeni.

Okumaya Devam Et
Enerji

AB, 2040’la Birlikte Temiz Isıtmaya Geçiyor

Binalarda Enerji Performansı Direktifi (EPBD) anlaşmasına göre, Avrupa Birliği ülkeleri 2040’a kadar fosil yakıtla ısınmayı aşamalı olarak durdurmayı kabul etti..

Okumaya Devam Et