Hukuk

Katliam Yasası Tartışılıyor!

Kamuoyunda “Katliam Yasası” olarak anılan yasa teklifinin TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu’ndaki görüşmeleri, 17 Temmuz saat 14.00’da başladı. Tartışmalı.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Katliam Yasasına Karşı Mücadeleyi Büyüteceğiz!

AKP’nin sokak hayvanlarına ötanazi yolunu açan yasa teklifini TBMM Başkanlığı’na sunmasına yönelik tepkiler sürüyor. 17 maddelik teklifle belediyelere; kuduz, bulaşıcı.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Hayvanseverlerden Erdoğan’a Mektup

Uluslararası hayvan hakları örgütü Lady Freethinker, sokak köpekleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir mektup gönderdi. Mektubunda, Türkiye’nin yüzyıllardır sokaklarda köpeklerle beraber.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Danıştay, Zeytinlikleri Madenciliğe Açan Yönetmeliği İptal Etti!

Maden Yönetmeliği’nde 1 Mart 2022 tarihinde yapılan değişiklik ile zeytinlikler enerji amaçlı madencilik faaliyetlerine açılmıştı. Yönetmelik değişikliğine karşı dokuz dernek,.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Erdek’teki Ekokırıma Rekor Ceza Geldi!

Balıkesir’de, evlerinin önündeki plajda bulunan deniz çayırlarını kepçe kiralayarak söktüren yedi ev sahibi hakkında başlatılan soruşturma devam ediyor. Olayla ilgili.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Küresel İklim Davalarından “Dönüm Noktası” Kararlar Çıkıyor

Genç iklim aktivistleri Atlas Sarrafoğlu, Seren Anaçoğlu ve Ela Naz Birdal, “Geleceğimize ve şimdimize sahip çıkalım” diyerek Paris İklim Anlaşması’nda.

Okumaya Devam Et
Hukuk

“İklim Mültecileri”nin Sayısı Artıyor

18 Haziran Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Mülteciler Günü” olarak kabul edilirken, gün kapsamında küresel anlamda hükümetler düzeyinde mülteciler lehine eylem,.

Okumaya Devam Et
Hukuk

“Sokaktayım Yanındayım” diyen Hayvan Hakları Savunucularına Saldırı!

Kamuoyunda büyük tepki toplamasına karşın TBMM gündemine getirilmesi planlanan köpeklere yönelik tecrit ve katliam odaklı yasa tasarısına karşı 23 Mayıs’tan.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Köpekler Özgür Yaşama Mücadelesinin Simgesidir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Mayıs’ta sokakta yaşayan köpeklerin tecrit ve katliamını içeren yasa tasarısına dair TBMM’de yaptığı açıklamanın üzerine.

Okumaya Devam Et
Hukuk

İkizköylüler: “Kirletiyorsa Kapat!”

Kemerköy Termik Santralı’nın çevre izin ve lisansının iptali davasının duruşması 3 Haziran günü, Muğla’da görülecek. İkizköy’ün doğa koruma derneği KARDOK,.

Okumaya Devam Et