Hukuk

Uluslararası Barış Günü’nde, Barış Kültürüne Ulaşma Hedefine Doğru

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1981 yılında 21 Eylül’ü Uluslararası Barış Günü ilan etti. 20 yıl sonra ise, 2001 yılında, yeni.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Agrobay İşçileri Seslerini İstanbul’dan da Duyurdu

İzmir’in Bergama ilçesinde faaliyet gösteren Agrobay’da çalışan ve sendikalı oldukları için tazminatsız işten atılan Tarım-Sen üyesi işçiler, İstanbul’da düzenledikleri basın.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Uluslararası Demokrasi Günü: Bir Hedef ve Süreç Olarak Demokrasi

Birleşmiş Milletler’in temel değer ve ilkeleri arasında bulunan demokrasi, aynı zamanda evrensel olarak kabul edilen ideallerden biri olarak görülüyor. Birleşmiş.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Eğitimi Saldırılardan Koruma Günü: Silahların Sesi Eğitimi Susturduğunda…

Eğitim yuvaları çocuklar, öğrenciler ve eğitimciler için güvenli yerler olması gerekirken ne yazık ki çoğu zaman çatışmalar sırasında birer hedef.

Okumaya Devam Et
Hukuk

31 Ağustos Afrika Kökenli İnsanlar Günü: Bir Eşitlik Savunusu

Transatlantik köle ticaretinin insanlık tarihinin en karanlık bölümlerinden biri olduğunu kabul eden Birleşmiş Milletler (BM); kölelik, köle ticareti ve sömürgecilik.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Uluslararası Köle Ticaretini Anma Günü: 15 milyondan Fazla İnsan, 400 Yılı Aşkın Süre Etkilendi

Afrika, Avrupa ve Amerika arasındaki koloni üçgeninde gerçekleştirilen transatlantik köle ticareti, 15. yüzyılda başladı ve aralarında çocukların da bulunduğu 15.

Okumaya Devam Et
Hukuk

İnsan Ticaretine Karşı Dünya Günü: Kayıtsızlık ve Cezasızlık Son Bulmalı!

30 Temmuz İnsan Ticaretine Karşı Dünya Günü, insan ticareti konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. İnsan ticareti ciddi bir suç ve ağır.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Özgürlüğe Giden Uzun Yol: 18 Temmuz Uluslararası Mandela Günü

18 Temmuz, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından, Kasım 2009’da “Nelson Mandela Günü” olarak kabul edildi. Güney Afrika Devlet Başkanı’nın barış.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Deştin’de Süreç Çimento Fabrikası Lehine İşletiliyor

Bayır ve Deştin ortak sınırında bulunan Tekağaç Mevkiine kurulmaya çalışılan entegre çimento fabrikasının inşaatına 2022 yılının ocak ayında başlanıldı. Fabrikanın.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Sürdürülebilir Kalkınma için Sürdürülebilir Demokrasi

Çevresel hakları dışlayan bir insan hakları mücadelesi ve söyleminin kapsayıcı olması ve derdimize deva olması mümkün değil. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na.

Okumaya Devam Et