Kent

Fantom Ağrısı: Asıl Felaket Depremlere Hazırlıksız Olmaktı!

Psikoloji ve tıpta, bir kişinin vücudunun daha önce kesilmiş, yani artık beden bütünlüğünün bir parçası olmayan uzvunun sanki halen vücutta.

Okumaya Devam Et
Kent

Yaşanacak Bir Gelecek İçin Söz Verin!

Yerel seçimlere katılan adaylardan kent sakinlerini iklim krizinin etkilerine karşı korumalarını ve seçimden önce iklim kriziyle mücadele sözü vermelerini talep.

Okumaya Devam Et
Kent

Prof. Dr. Görür: “Deprem Dirençli Kentler Anayasa Konusu Olmalı!”

Depremin milyonlarca yıldan bu yana bu topraklarda olduğunu ve olacağını söyleyen Prof. Dr. Naci Görür, yurttaşların yerel seçimler öncesinde adaylardan.

Okumaya Devam Et
Kent

Türkiye, Avrupa’nın Havası En Kirli Ülkesi!

Küresel Hava Kalitesi Bağlantılı Veri projesinin sonuçlarına göre, P.M2.5 değerleri incelendiğinde, çoğu ülkede iç mekan hava kirliliğinin dış mekan hava.

Okumaya Devam Et
Kent

ATM’ler Dört Şehirden Fazla Elektrik Tüketiyor

Yeni bir araştırmaya göre, Türkiye’de sayısı 52 bini geçen ATM’ler yılda 230 milyon kilovatsaatten fazla elektrik tüketiyor. Ortak ve komisyonsuz.

Okumaya Devam Et
Kent

Mega Şehirler, Küresel Gündem ve Finansman

Mega şehirler hem doğanın hem de şehrin taşıma kapasitelerini zorluyor. Ve sistemin dengesi bir yerde bozulunca diğer alt sistemlerdeki denge.

Okumaya Devam Et
Kent

“İklim Kriziyle Mücadele Tüm İnsanlığın Sorunu”

Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi ve Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü öncülüğünde küresel iklim değişikliğinin yereldeki olumsuz etkilerinin azaltılması ve.

Okumaya Devam Et
Kent

İstanbul Rekor Su Tüketimi ile Tarihe Geçti!

İSKİ’nin verilerine göre, 2023’te kente toplam 1 milyar 117 milyon metreküp su akışı sağlandı. Kullanılan suyun 841 milyon 959 bin.

Okumaya Devam Et
Kent

Dubai’deki Uzlaşı Yerel Yönetimler için Çığır Açtı!

COP28 zirvesinin sonuç metninde kentler ve bölgesel yönetimlerle ilgili ifadeler farklı kararlarda yer aldı. Bunların her biri uzun yıllar verilen.

Okumaya Devam Et
Kent

“2030 Hedefleri için Bina Kaynaklı Emisyonların %60 Azaltılması Gerekiyor”

Avrupa Birliği’nin 2030 yılına kadar seragazı emisyonunu %55 oranında azaltma hedefine ulaşabilmek için bina sektöründeki emisyonların %60 oranında azaltılması gerektiğini.

Okumaya Devam Et