Kent

Deprem Planı Olmayana Oy da Yok!

Yerel seçimler yaklaşırken deprem ve afet uzmanları, özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylarına yönelik kritik uyarılarda bulundu. Marmara Bölgesinde beklenen büyük depremin.

Okumaya Devam Et
Kent

Şirketler Ekolojik Sorumluluk Almaya Zorlanıyor

İklim değişikliğinin, ekonomide sürdürülebilir uygulamalara duyulan ihtiyacı giderek daha önemli hale getirmesi gayrimenkul sektöründe sürdürülebilirliği daha fazla gündemde tutuyor. Sektör,.

Okumaya Devam Et
Kent

Belediyelerin İnsan Hakları Karnesi Yayımlandı

Kent-Lab, yerel yönetimlerin kent hayatında insan haklarını uygulama yöntemlerini analiz ettiği raporunu yayımladı. Raporda hizmete erişim olanakları insan hakları özelinde.

Okumaya Devam Et
Kent

Yeşil Şehir Anlaşması

Avrupa nüfusunun %75’inin kentlerde yaşadığını göz önünde bulundurduğumuzda, Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın hedeflerine ulaşmak için şehirlerin mutlaka devrede olması gerektiğini görüyoruz..

Okumaya Devam Et
Kent

Binalar Küresel Karbon Emisyonlarının Ortalama Yüzde 37’sini Oluşturuyor

Yeni yayımlanan bir araştırma, dijital teknolojilerle binalarda ve ofislerde karbon emisyonlarını %70’e varan oranda azaltmanın mümkün olduğunu gösteriyor. Günümüzdeki binalar,.

Okumaya Devam Et
Kent

Gazze’deki İnsani Kriz Büyüyor

Kanalizasyon sorununun, hava ve su kirliliğinin ve yıkılan binalardan kalan kalıntıların, İsrail’in Gazze’yi insansızlaştırma çabalarını desteklediği düşünülüyor. Uzmanlara göre Gazze’de.

Okumaya Devam Et
Kent

Uluslararası Afet Riskinin Azaltılması Günü: Dayanıklı Bir Gelecek için Eşitsizliklerle Mücadele

Yoksulluk, eşitsizlik ve ayrımcılık artan afet risklerinin hem nedenleri hem de sonuçları. Çünkü eşitsizlikler, insanları felaketlere karşı savunmasız hale getiren.

Okumaya Devam Et
Kent

“İklim Krizi Karşısında Doğa ile Büyükşehirler İttifak Yapmalı”

7 Ekim Dünya Büyükşehirler Günü’nün “Metropollerde Doğanın Gücü” başlıklı bu yılki temasında, doğaya dayalı çözümlerin kentsel alanların dayanıklılığını, kapsayıcılığını ve.

Okumaya Devam Et
Kent

Green Up Meetings’te “İstanbul’un Estetik Direnişi” Konuşuldu

PlumeMag’ın “Yerel kalkınırsa değer katlanır” sloganıyla 2022 yılında hayata geçirdiği Green Up Meetings’in dördüncü edisyonu, UNESCO tarafından Uluslararası Bilgiye Evrensel.

Okumaya Devam Et
Kent

Dünya Habitat Günü’nde Dayanıklı Kentsel Ekonomiler

Kentsel paydaşları bir araya getiren Dünya Habitat Günü, bu yıl kentlerin Covid-19 sonrası yaşanan ekonomik şoklardan toparlanma yöntemlerini tartışmaya açıyor..

Okumaya Devam Et