Kültür

SAHA’nın Destekleyeceği Bağımsız Sanatçı İnisiyatifleri Belirlendi

SAHA Sürdürülebilirlik Fonu bu yıl, deprem bölgesinde faaliyette olan veya deprem sonrası ihtiyaçlara yönelik program yapmayı amaçlayan sanat inisiyatiflerinin yanı sıra.

Okumaya Devam Et
Kültür

Usta Yazarlar Sürdürülebilir Öykülerde Buluştu      

Doğaya Bir Bilet adlı kitap, 13 usta yazarın sürdürülebilirlik odaklı öykülerinden oluşuyor. Kitaptaki her bir öykü, okuyuculara yeni ufuklar açarken.

Okumaya Devam Et
Kültür

Dünya Görsel-İşitsel Miras Günü: Hayatın Öğretici İzleri

Bu yıl “Dünyaya Açılan Pencereniz” teması ile kutlanan Dünya Görsel-İşitsel Miras Günü, dünyanın dört bir yanındaki insanların hayatları ve kültürleri.

Okumaya Devam Et
Kültür

SAHA’dan Sanat İnisiyatiflerine Açık Çağrı

SAHA’nın kurduğu SAHA Sürdürülebilirlik Fonu, Türkiye genelinde görsel sanatlar alanında çalışan bağımsız sanat inisiyatiflerinin sürdürülebilirliğini desteklemeyi amaçlıyor. Bu yıl 12.

Okumaya Devam Et
Kültür

Bağımsız Sanatçılar Sanat, Doğa ve İnsan Arasında Köprü Kurdu

Evrende Bir İz sergisi, evrenin sonsuz genişliği karşısında insanın bıraktığı izin önemini ele almakla birlikte doğanın ilham verici güzellikleriyle evrenin.

Okumaya Devam Et
Kültür

Upcycle İstanbul Art and Design Festival Odağına Çevreyi ve Sanatı Aldı

İleri dönüşümü odağına alan, çevre dostu festival Upcycle İstanbul Art and Design Festival’de atıklara ikinci şans veren tasarımlar, sürdürülebilirliği ve.

Okumaya Devam Et
Kültür

Türkiyeli Sanatçıların Eserleri Küresel İklim Etkinliklerinde Sergilendi

Sanatçılar Günsu Saraçoğlu, Selva Özelli, Fatma Kadir, İlhan Sayın ve Mehmet Sinan Kuran, ABD’nin Havre de Grace Denizcilik Müzesi ve.

Okumaya Devam Et
Kültür

Upcycle İstanbul Art and Design Festival’den Üniversiteli Genç Sanatçılara Çağrı

Sürdürülebilir sosyal etki platformu Upcycle İstanbul tarafından hayata geçirilen Upcycle İstanbul Art and Design Festival, 16 Eylül Dünya Temizlik Günü.

Okumaya Devam Et
Kültür

Fotoğraflarla İklim Değişikliğinin Çarpıcı Gerçeği

Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması ile doğanın ve gezegenin karşı karşıya kaldığı sorunların daha görünür olmasına katkı sağlamaya çalıştıklarını belirten.

Okumaya Devam Et
Kültür

Bu Festivalde Tüketim Alışkanlıkları Sorgulanacak

Bu yıl, 16 Eylül Dünya Temizlik Günü ve 17 Eylül tarihlerinde Müze Gazhane’de gerçekleşecek Upcycle İstanbul Art and Design Festival’in.

Okumaya Devam Et