Kültür

2023’ün 10 Ekoloji Kitabı

2023 yılının, ekoloji kitapları konusunda bir hayli verimli geçeceği söylenebilir. Bunlardan dikkat çekenleri sizler için derledik… İklim krizi giderek derinleşirken,.

Okumaya Devam Et
Kültür

Ezber Bozan Yazarlarla Sürdürülebilirliğe Bakış

Disiplinler arası üretim ve buluşmalara alan açmaya devam eden KTSM, başlattığı yeni projesinde bütüncül bakış açısıyla sürdürülebilirliğin tüm boyutlarını kitaplar.

Okumaya Devam Et
Kültür

SAHA Sürdürülebilirlik Fonu 16 Sanatçı İnisiyatifi ve Yayın Projesine Destek Oldu

SAHA Sürdürülebilirlik Fonu, 7 farklı kentten 16 bağımsız sanatçı inisiyatifi ve yayın projesine destek oldu. SAHA bu yıl İstanbul, Mardin,.

Okumaya Devam Et
Kültür

“Dünya Çöl Olmasın” Sergisi Küresel Isınmaya Dikkat Çekiyor

Hikmet Barutçugil’in “Dünya Çöl Olmasın” başlıklı ebru sergisi; küresel ısınma, iklim değişikliği ve çevresel sürdürülebilirlik temalarına odaklanıyor. 41 eserden oluşan.

Okumaya Devam Et
Kültür

Çevre Temalı Filmler Institut Français’de İzlenebilecek

Institut français İstanbul, 8 Aralık Dünya İklim Günü dolayısıyla yeşil filmleri sinemaseverlerle buluşturuyor. Kar Panteri, Merhaba Dünya ve Kurtarıcı seçki.

Okumaya Devam Et
Kültür

Uşak’ta Açılan Türkiye’nin İlk Agro-Kütüphanesi Yeşil Yaşam Tarzına Özendiriyor

Uşak’ta UNDP desteğiyle kurulan yeni kütüphane, çevre dostu tarımı desteklemek için teori ile pratiği birleştirecek. UNDP Mukim Temsilcisi Louisa Vinton,.

Okumaya Devam Et
Kültür

Gezegenin Acil Gündemi Zeynep Cemali Edebiyat Günü’nde Değerlendirildi: “Korku Dili Faydasız”

Yıllık yayıncılık konferansı Zeynep Cemali Edebiyat Günü, kitap dünyasının dikkatini iklim krizine çekti. Konuşmacılar, kitaplara emek veren tüm iş kollarına.

Okumaya Devam Et
Kültür

Mucizevi Malzeme Topraktan “Toprakla Şekillenen Bir Ömür”e

Çağdaş seramiğin önemli temsilcilerinden Mustafa Tunçalp’in Toprakla Şekillenen Bir Ömür başlıklı sergisi, 4 Aralık tarihine dek Karaköy’de bulunan Kale Tasarım.

Okumaya Devam Et
Kültür

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali için Geri Sayım Başladı

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali; ücretsiz olarak izlenebilecek uzun ve kısa metrajlı belgesellerle izleyicileri tüm canlılar için iyi ve adil olanı.

Okumaya Devam Et
Kültür

Yayıncılık Dünyası “İklim Krizi” için Bir Araya Geliyor

Yıllık yayıncılık konferansı, 19 Kasım Cumartesi günü, yayıncılığa emek veren yaratıcıların ve profesyonellerin yanı sıra tüm paydaş iş kollarının dikkatini.

Okumaya Devam Et