Kültür

Deprem Bölgesindeki Kültürel Miras için Küresel Çağrı

UNDP’nin Şubat 2023 depremlerinde hasar gören kültürel mirası restore etmek için başlattığı küresel kampanya, bölgenin somut ve somut olmayan kültürel mirasının.

Okumaya Devam Et
Kültür

Çevre, İklim ve Doğal Afetler Adaları Nasıl Etkiliyor?

Yıl boyunca çevrimiçi ve yüz yüze buluşmalarla ada üzerine düşünenleri, adaları savunanları, adaları araştıranları, adalıları ve üretimlerinde ada temasını kullanan.

Okumaya Devam Et
Kültür

Toprağın Bilinmeyen Dünyası

TEMA Vakfı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Koray Haktanır’ın imzasını taşıyan “Toprak: Yeryüzündeki Yaşam Bağımız” adlı kitap, çevre bilimi ve.

Okumaya Devam Et
Kültür

Hüzün Üçgeni ya da Ölüme Terk Edilen Ağustosböcekleri

Bu yazıyı okuduktan sonra çok azınız aynaya bakıp şöyle diyecek: “Gördüğüm şey, vahşi bir canavar.” Yazı: Nihat NUYAN Güneşli Pazartesiler.

Okumaya Devam Et
Kültür

Adil, Yeşil, Yaratıcı Şehir: Spor İstanbul

İş modellerinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “adil, yeşil ve yaratıcı şehir” anlayışı ile uyumlu olduğunu belirten Spor İstanbul Genel Müdürü İ..

Okumaya Devam Et
Kültür

Time Dergisi 100 İklim Liderini Seçti

Time dergisi 2023 yılı sonunda 100 iklim liderini tanıttığı “TIME100 Climate” başlıklı bir dosya hazırladı. Listede iklim lobicileri, inovasyoncular ve.

Okumaya Devam Et
Kültür

Milyarlarca İnsanın Görme Kaybı Engellenebilir

Dünyada en az 2,2 milyar insanın yakın veya uzak görme bozukluğu bulunuyor. Bu insanların en az 1 milyarında bulunan görme.

Okumaya Devam Et
Kültür

“İklim Krizi” İletişimcilerin Gündemini Oluşturacak

Son kitabı Gelmez Yola Gidiyoruz’un imza gününde değerlendirmelerde bulunan Salim Kadıbeşegil, “İklim krizi, önümüzdeki yıl ister istemez tüm iletişimcilerin gündeminde.

Okumaya Devam Et
Kültür

Boğaziçi Çevre Ödülü ekoIQ’ye Verildi!

Boğaziçi Çevre Ödülleri’nde Yılın Çevreci Medya Kurumu ödülü, Türkiye’nin ilk “karbon nötr” dergisi ekoIQ’ye verildi. Yazı: Nihat NUYAN Boğaziçi Üniversitesi.

Okumaya Devam Et
Kültür

Atılmış Kumaşlardan Kolektif Heykel Çalışması Yapılacak

İstanbul Modern’in yeni müze binasında gerçekleştirilen Eco Art Lab eğitim programı kapsamında, sanatçılarla ileri dönüşüm atölyeleri düzenleniyor.  İstanbul Modern’in yeni müze.

Okumaya Devam Et