Mimari

Doğa Esaslı Çözümler ve Etkileri

Doğa Esaslı Çözümler olan (NbS, Naturebased Solutions), adı üzerinde prensiplerini doğadan alan pratik çözümler dizisi. Çevre planlaması, peyzaj mimarlığı ve.

Okumaya Devam Et
Mimari

Yeşil Rapido’da, “İklime Uyum ve Dirençli Binalar” Konuşulacak

Bu yıl 9. kez düzenlenecek olan Yeşil Rapido 2022 Konferansı; 16 Mayıs’ta, Mimar Sinan Üniversitesi’nin Fındıklı Yerleşkesi Sedad Hakkı Eldem.

Okumaya Devam Et
Mimari

ZeroBuild Summit’22 İmzalanan Deklarasyon ile Kapandı

ZeroBuild Summit’22’nin kapanışında, Sıfır Enerji Binalara dönüşümün aciliyetinin vurgulandığı bir deklarasyon imzalandı. “Sıfır Enerji Binalar ile Geleceği İnşa Et” başlıklı.

Okumaya Devam Et
Mimari

Daha Az Enerji Tüketmenin Yolları Aranıyor: “ZeroBuild Summit’22”

Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi – ZeroBuild Summit’22 Direktörü Dr. Gamze Karanfil, “Bir binayı Pasif Ev Standartları ile tasarlayıp hayata.

Okumaya Devam Et
Mimari

ZeroBuild Summit’22, Net Sıfır Karbon Binalara Geçişi Ele Alacak

Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi-ZeroBuild Summit’22, Türkiye’nin karbonsuzlaştırma yol haritasını ve “Sıfır Enerjili Binalar”a geçişi ele alacak. 4 gün boyunca.

Okumaya Devam Et
Mimari

Mimari ve Tasarım Perspektifi Programı, Doğadan İlham Alan Çözümler Arıyor

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nde “Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler: Mimari ve Tasarım Perspektifi” programı başlıyor. Kale Tasarım ve Sanat.

Okumaya Devam Et
Mimari

“Yapılarda İklim Değişikliğinin Etkisi Göz Önüne Alınmalı”

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Avcı, yapıların inşasında değişecek iklim koşullarının göz önüne alınması gerektiğini.

Okumaya Devam Et
Mimari

Onduline SA’ya Global Tescil

Hafif çatı kaplama çözümleri alanındaki faaliyet gösteren Onduline SA, dünya çapında kabul gören çevre etiketi olan Çevresel Ürün Beyanı (EPD).

Okumaya Devam Et
Mimari

Yapılı Çevremiz Kadar Sağlıklıyız!

Dünya Yeşil Binalar Konseyi (WGBC) üyesi olan ÇEDBİK , kurulduğu 2007 yılından bu yana yeşil binaların Türk yapı sektöründe bilinirliğinin.

Okumaya Devam Et
Mimari

Toprak, Alker ve Sürdürülebilir Yapılar

Koyun değiliz ama çoğu zaman koyun gibi davranabiliyoruz. Evlerimizi tek tip, tek metot yapmamız da bunun bir göstergesi olabilir. Halbuki.

Okumaya Devam Et