Özel Sektör

Yeni Araştırma: Yatırımcılar İklimle İlgili Aksiyonlara Öncelik Veriyor

PwC’nin 2022 Küresel Yatırımcı Araştırması’na göre her 100 yatırımcıdan 44’ü iklim değişikliği ile mücadelenin şirketlerin ilk beş önceliğinden biri olması.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Moda Markaları için Daha Sürdürülebilir Olmanın 3 Yolu

Birçok şirket faaliyetlerinde sürdürülebilir ve etik olduğunu iddia ediyor ama bunu nasıl kanıtlayabilirler? YAZI: Yasemin GİDEN, Infor Türkiye Kanal Yöneticisi .

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

SKA’ların Gizli Anahtarı: İnsan Hakları

SKA’lara ulaşmanın anahtarı, insan hakları anlaşmalarına uyum sağlanmasında gizli. YAZI: Ahmet DÖRDÜNCÜ, Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

“İBSG, Artık Türkiye Sosyal Girişimcilik Ekosisteminin Taşıyıcı Güçlerinden Biri”

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödül Programı’nın etki alanının her geçen yıl katlanarak büyüdüğünü belirten Kale Grubu Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

“Sürdürülebilirliği Hep Beraber İnşa Edeceğiz”

2022 yılı, sürdürülebilirlik ve iklim krizi konusunda önemli gelişmelere sahne oldu. Bu gelişmelerin hiç kuşkusuz şirketlerin üzerinde de önemli etkileri.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Sürdürülebilirliğin 5N1K’sı: İş Dünyasında “İyi” Olan Kazansın!

Gazeteci Didem Eryar Ünlü, İş Dünyasında “İyi” Olan Kazansın kitabıyla önüne geçilmezse yıkıma giden dünyamızı kurtarabilmek için iş dünyasındaki sürdürülebilirlik.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Borusan Sürdürülebilir Fayda Programı Başvuruları “İklim” ve “Eşitsizlik” Temalarına Odaklandı

Borusan Sürdürülebilir Fayda Programı’na 121 başvuru yapılırken bu başvuruların 55’i iklim, 41’i eşitsizlik, 25’i de iklim ve eşitsizlik temalarını birlikte.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödül Programı Ekosistemde 24,5 Milyon TL’lik Değer Yarattı

Kale Grubu’nun hayata geçirdiği İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödül Programı, geride bıraktığı beş yılda desteklediği sosyal girişimcilerle, ekosistemde 24,5 milyon.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Yeni Anket: Sürdürülebilirlik Türkiye’deki Yönetim Kurullarının En Az Zaman Harcadığı Konulardan Biri

Yeni bir çalışmaya göre, yönetim kurullarının gündemlerinde en az zaman harcanan konular arasında AB Yeşil Mutabakatı ve karbon vergisi bağlamında.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Ev İçi Şiddete Karşı Şirketler Ağı Kuruldu

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Sabancı Vakfı’nın desteği, TÜSİAD’ın işbirliği ile Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu’nun uygulayıcı ortaklığında yürütülen.

Okumaya Devam Et