Özel Sektör

“Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Sağlamak Adına Üzerimize Düşeni Yapmaya Gayret Ediyoruz”

Zorlu Holding’in yanı sıra Grup şirketleri Vestel, Zorlu Enerji, Zorlu Gayrimenkul, Zorluteks ve Hometeks KAGİDER’in iş yaşamında cinsiyet ayrımcılığına son.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Deştin’de İş Cinayeti: Bilirkişi Raporu Fabrika Yapılmasının Uygun Olmadığını Ortaya Koymuştu

Muğla, Deştin’de inşaatına devam edilen çimento fabrikasının 4. katından düşen inşaat işçisi Yücel Kutlu yaşamını yitirdi. Projenin “ÇED olumlu” kararına.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Hızlı Modaya Sürdürülebilir Alternatifler

Hızlı moda, yalnızca çevreyi tehdit eden değil, aynı zamanda etik sorunlar da teşkil eden çok yönlü bir problem. Toplumlar küresel.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Krizleri ve Afetleri Aşarken: Kadınlar için, Kadınlarla Beraber

Kamu, özel sektör ve sivil toplum işbirliği ile toplumsal cinsiyete duyarlı planlar, stratejiler ve programlar geliştirilerek ivedilikle hayata geçirilmeli. Özel.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Antroposen Çağı’nda Amaç Odaklı Şirketler Daha mı Şanslı?

Son dönemde pek çok araştırma, nitelikli gençlerin amaç odaklı şirketlerde çalışmayı istediklerini, dünyanın dertlerine çare arayan şirketlerin bir parçası olmayı.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Borusan Sürdürülebilir Fayda Programı Toplumsal ve Çevresel Sorunlara Eğiliyor

Borusan Sürdürülebilir Fayda Programı’nda, iklim kriziyle mücadele ve eşitsizlikleri azaltma temalarında hayata geçen projeler öne çıkıyor. Program, seçilen projeler için.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Markalar “Dayanıklı Toplum ve Sürdürülebilir Yaşam” için Buluştu

SB Turkey’in tarafından gerçekleştirilen Brand-Led Culture Change (Marka Liderliğinde Kültürel Dönüşüm) Konferansı’nda; deprem felaketi sonrasında yeniden yapılanma ve ayağa kalkma.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

“İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Programı, Görünürlüğümüz ve Etki Alanımız için Çok Kıymetli”

This Mana X Yargıcı, İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Programı’nda İş Birliği Kategorisinde ödüle hak kazandı. Mana’yı hayata geçiren Damla Özenç,.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

7. İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Programı Başvuruları Devam Ediyor

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Programı’nın yedincisi için başvurular devam ediyor. Impact Hub Istanbul’un desteğiyle düzenlenen ödül programında başvurular; Erken Aşama,.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Borusan’dan “Sürdürülebilir Satın Alma Politikası”

Borusan, holdingler nezdinde “Sürdürülebilir Satın Alma Politikası” hayata geçirdi. Ürün veya hizmetin sağlanacağı tedarikçiler belirlenirken bu politikaya uyum gösteren ve.

Okumaya Devam Et