Sağlık

Uluslararası Mavi Gökyüzü için Temiz Hava Günü: “Temiz Hava için Hep Birlikte!”

Hava kirliliği, uzun mesafelere taşınabilmesi nedeniyle geniş kapsamlı etkileri olan küresel bir sorun. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre ise küresel nüfusun.

Okumaya Devam Et
Sağlık

Biyoçeşitlilik ve Halk Sağlığı

“Biyoçeşitlilik, günümüzde ve gelecekte insan refahı ve sağlığı için hayati önem taşıyor. Biyoçeşitlilik atmosferdeki karbon seviyelerine bağlı olarak etkileniyor; okyanus.

Okumaya Devam Et
Sağlık

Hatay’da Hava Kalitesi Endişe Verici Düzeyde

Temiz Hava Hakkı Platformu ve Türk Tabipleri Birliği’nin Hatay Tabip Odası’nın Hatay Antakya şehir merkezindeki ofisinde yaptığı ölçümlere göre, Hatay’daki.

Okumaya Devam Et
Sağlık

29 Ağustos Uluslararası Nükleer Testlere Karşı Gün: Nükleer Silahlardan Arındırılmış Bir Dünya

BM, 2 Aralık 2009’da, 29 Ağustos’u Uluslararası Nükleer Testlere Karşı Gün ilan etti. Karar, nükleer silah testi patlamalarının veya diğer.

Okumaya Devam Et
Sağlık

DSÖ: Dünyanın ve Genç Nesillerin Geleceği İklim için Atılacak Adımlara Bağlı

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, iklim değişikliğinin uzak bir tehdit olmadığını, yaşamları ve ekosistemleri etkilediğini belirtirken, dünyanın ve genç nesillerin geleceğinin.

Okumaya Devam Et
Sağlık

Asya Kaplan Sivrisineği Plastik Atıkları Çok Seviyor!

Uluslararası bir proje kapsamında yapılan gözlemler, Kırklareli’nden Trabzon ve Rize’ye kadar Asya kaplan sivrisineğinin baskın ve en yaygın sivrisinek haline.

Okumaya Devam Et
Sağlık

İran’da “Eşi Görülmemiş Sıcaklar” Nedeniyle Yaşam Durdu

İran’da aşırı sıcaklar nedeniyle bugün ve yarın (2-3 Ağustos), ülke genelinde tüm kurumların tatil edilmesi kararı alındı. Son haftalarda aşırı.

Okumaya Devam Et
Sağlık

Dünya Emzirme Haftası: Bebeklerin Emzirilmesi Beslenmeyi ve Sağlığı İyileştirebilir

Emzirmenin önemine ve emzirme eksikliği sorununa dikkat çekmek için her yıl 1-7 Ağustos tarihleri arası “Dünya Emzirme Haftası” olarak kabul.

Okumaya Devam Et
Sağlık

Dünya Hepatit Günü’nün Teması “Beklemiyoruz” Olarak Belirlendi

Hepatit hastalarının yaşadıkları zorluklara dikkat çekmenin yanı sıra bu hastalıkla ilgili çalışmaların artırılması için farkındalık yaratmayı amaçlayan 28 Temmuz Dünya.

Okumaya Devam Et
Sağlık

İran’daki Toz Fırtınası Halk Sağlığını Olumsuz Etkiledi

İran’ın Sistan-Beluçistan eyaletinde toz fırtınası nedeniyle yüzlerce kişi hastaneye kaldırıldı. Yetkililer, havadaki tozun fazlalığı nedeniyle özellikle kalp ve solunum yolları.

Okumaya Devam Et