Sivil Toplum

Greenpeace Aktivistleri Shell’e Bağlı Gemide: “Sondajı Durdur, Kirlettiğini Öde!”

Türkiye, Arjantin, ABD ve Birleşik Krallık’tan Greenpeace iklim adaleti aktivistleri, Atlantik Okyanusu’nda “Sondajı Durdur, Kirlettiğini Öde!” yazılı pankartla Shell’le anlaşmalı.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

TEMA Vakfı Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit Hayatını Kaybetti

TEMA Vakfı kurucularından olan Ali Nihat Gökyiğit 97 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. TEKFEN Holding ve TEMA Vakfını onursal.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

Yoksullaşmaya Karşı Dayanışma Kültürü Oluşturma

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın ilki olan “Yoksulluğa Son” amacına yönelik atılacak her adım, aslında kalkınma amaçlarının hepsine de hizmet edecek çözümler.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

Yeni Yıl Hediyeniz Ekolojik Olabilir

“Ortak geleceğimiz için bu yılbaşında tüketici değil, türetici olalım” diyen Buğday Derneği; sevdikleriniz, çalışma arkadaşlarınız ve uzaktaki dostlarınız için ekolojik.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

TEMA Vakfı’nın 30. Yılı Fidan Bağışlarıyla Kutlandı

Türkiye’nin sevilen sanatçıları, 3 Aralık Cumartesi akşamı ormanlarımız için NTV ekranlarında buluştu. Umut Yeşerten Şarkılar-TEMA Vakfı 30. Yıl Özel Yayını.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

Uluslararası Filantropi Semineri “Konumuz Doğal Olarak İklim” Başlığıyla Gerçekleşti

Uluslararası Filantropi Semineri’nde bu yıl, iklim acil durumu ile mücadelede filantropinin rolü ve bu kapsamda atılacak somut adımlar ele alındı..

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

UN Women #SheSaidNo ile Kadınlara Yönelik Yakın Partner Şiddetine Dikkat Çekti

#SheSaidNo kampanyasıyla kadınlara yönelik yakın partner şiddetine dikkat çeken UN Women, bu konuda sesini yükseltenleri Gazhane’de bir araya getirdi. Kampanya,.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

Kadınların Adil Üretimlerini Destekleme Projesi’ne Başvurular Başladı

Türetim Ekonomisi Derneği, Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği desteği ile Kadınların Adil Üretimlerini Destekleme Projesi için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz ay İzmir Fransız.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

UNICEF Türkiye’den “Tek Bir Takım” Olma Çağrısı

UNICEF Türkiye, dünya genelinde çocuk haklarına dikkat çekilen 20 Kasım Dünya Çocuk Günü aktiviteleri kapsamında #DünyaÇocukGünü ve #WorldChildrensDay etiketleriyle çocuk.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

“Marmara” Oyunu Ekolojik Bilinci Geliştirmeyi Amaçlıyor

Marmara Denizi’nin karşı karşıya olduğu çevre krizinin daha iyi anlaşılması ve gerekli önlemlerin hızla alınması konusunda kamuoyunda hassasiyet oluşması amacıyla.

Okumaya Devam Et