Teknoloji

Sosyal Fayda için Hackathon Etkinliğine Başvurular Açıldı

Sosyal Fayda için Hackathon etkinliğine başvuru yapacak katılımcıların; Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasında yer alan Yoksulluğa Son, Nitelikli Eğitim, Temiz Su ve.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

İTÜ ZES Güneş Arabası Ekibi “ARIBA ZES X” ile Türkiye Turuna Çıkıyor

Zorlu Enerji’nin yeni nesil teknoloji markası ZES’in desteklediği İTÜ ZES Güneş Arabası Ekibi, Belçika’daki eski F1 pisti Circuit Zolder’da Eylül.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

GEM, Güneş ve Rüzgar Üretimini Gösteren Yeni Araçlarını Tanıttı

Global Energy Monitor’un yayınladığı verilere göre, işletmedeki 10 MW ve üstü kapasiteye sahip en fazla rüzgar enerjisi santralına sahip ülkeler.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

İzmir’de Ormanlarımız “Akıllı İhbar Sistemi” ile Korunacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de bir ilk ve tek yapay zeka uygulaması Akıllı İhbar Sistemi’ni hayata geçirdi. Yalnızca uzak coğrafyaların değil,.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

Yeşil Dönüşüme Yönelik Teknoloji ve Hizmetlere Yeni Finansman

Yeşil ekonomiyi desteklemeye yönelik kredi anlaşması EBRD ve TSKB arasında imzalandı. 53,5 milyon euro tutarındaki Yeşil Ekonomi Finansman Fonu çerçevesinde,.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

İTÜGAE, Güneş Arabası ARIBA X’i Tanıttı

İstanbul Teknik Üniversitesi Güneş Arabası Ekibi, güneş arabası ARIBA X ve ilk otonom aracı ARIBA Autonomous’un tanıtımlarını gerçekleştirdi. Üretim yolculuğuna.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

Türkiye’de Düşük Karbonlu Teknolojilere Yönelim Dikkat Çekiyor

SHURA Enerji Dönüşümü’nün yayınladığı bültende, Türkiye’de düşük karbonlu teknolojilere yönelimin dikkat çekici olduğu belirtiliyor. SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi’nin yayınladığı Shurastat.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

Web 3.0 İklim Eylemi ile Buluşuyor?

Beğenseniz de beğenmeseniz de web 3.0, merkezindeki blockchain ile birlikte kalıcı bir şekilde hayatımıza girdi. Şimdi uyanıp bu internet devriminin.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

Hafif ve Çevreci Biyokompozitler, İmalat Endüstrisinin Emisyonlarını Azaltmayı Hedefliyor

Karbon emisyonu sorunlarına karşı hafif, çevreci ve yüksek performanslı biyokompozit malzemeler girişimi, yeni üretim tekniği ile emisyonların önüne geçmeyi hedefliyor..

Okumaya Devam Et
Teknoloji

Metaverse İklim Gerçeğinden Kaçış mı?

İklim değişikliğinin olmadığı bir metaverse yaratamazsınız… İnsanların “Metaverse’e girmek” yerine “iklimi düzeltmek” için daha fazla zaman harcaması gerekiyor.  Las Vegas’ta.

Okumaya Devam Et