Teknoloji

Demokratikleştirilmiş Verilerle Üretim Operasyonlarını İyileştirmenin 9 Yolu

Masa başı çalışanların operasyonel verimlilikte hayati rol oynadığı aşikâr. Verilerin demokratikleştirilmesi, yani daha geniş kesimlerce tüketilebilecek hale getirilmesi, asıl kullanıcıları.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

E-ticarette Yeşil Dönüşüm

Karbon emisyonunu düşürmeyi amaçlayan bir alışveriş sitesi olarak kurulan AZKarbon’da çevre dostu ürünlerin satışının yanı sıra dijital bir yeşil dönüşüm.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

4-10 Ekim Dünya Uzay Haftası, Uzay Çağı’nda Girişimcilik

Birleşmiş Milletler, uzay araştırmalarının etkin bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla koordinasyon ve işbirliğini sağlama yolunda adımlar atıyor. BM Genel Kurulu, 6.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

Yapay Zeka ile Su Kirliliği Engellenecek

İngiltere’nin güneybatısındaki kıyı beldesinde, su kirliliğini önlemeye yardımcı olmak için yapay zeka kullanılacak. Yazı: Jonah Fisher Çeviri: Aslı ATAKAN İngiltere’nin.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

İklim Finansmanı Hızlandırma Programı’na Başvurular Devam Ediyor

İklim Finansmanı Hızlandırma küresel destek programının üçüncüsü için başvuru süresi 5 Haziran Pazartesi gününe kadar uzatıldı. CFA Programı kapsamında; iklim.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

Diyarbakır’dan 5 Kız Öğrenci Uluslararası Sürdürülebilirlik Yarışmasında Finale Kaldı

Diyarbakırlı 5 kız öğrenci 116 farklı ülkeden 1290 takımın yarıştığı İsviçre merkezli sürdürülebilirlik yarışması The Earth Prize’da finale kaldı. YAZI: Delavo.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

Sosyal Fayda için Hackathon Etkinliğine Başvurular Açıldı

Sosyal Fayda için Hackathon etkinliğine başvuru yapacak katılımcıların; Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasında yer alan Yoksulluğa Son, Nitelikli Eğitim, Temiz Su ve.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

İTÜ ZES Güneş Arabası Ekibi “ARIBA ZES X” ile Türkiye Turuna Çıkıyor

Zorlu Enerji’nin yeni nesil teknoloji markası ZES’in desteklediği İTÜ ZES Güneş Arabası Ekibi, Belçika’daki eski F1 pisti Circuit Zolder’da Eylül.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

GEM, Güneş ve Rüzgar Üretimini Gösteren Yeni Araçlarını Tanıttı

Global Energy Monitor’un yayınladığı verilere göre, işletmedeki 10 MW ve üstü kapasiteye sahip en fazla rüzgar enerjisi santralına sahip ülkeler.

Okumaya Devam Et
Teknoloji

İzmir’de Ormanlarımız “Akıllı İhbar Sistemi” ile Korunacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de bir ilk ve tek yapay zeka uygulaması Akıllı İhbar Sistemi’ni hayata geçirdi. Yalnızca uzak coğrafyaların değil,.

Okumaya Devam Et