Ulaşım

Ultra Ayrıcalıklı Kişilere Özel İşe Yaramaz Bir Alet!

Uçan taksi projesine yerel yöneticilerden eleştiri geldi. Yetkililer, bu uçan makinelerin tüketiminin, motorlu bir arabaya göre iki ila üç kat.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

AB Yeşil Mutabakatı’na Lojistik Sektöründen Yanıtlar Geliyor

1 Mart günü yürürlüğe giren Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı’nın derinden etkileyeceği sektör ve alanlardan biri de lojistik ve gümrük hizmetleri.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

Otomobil Üreticilerinin Sürdürülebilirlikteki Yeni Rekabet Alanı Yukarı Yönlü Emisyonlar Olacak

Otomotiv endüstrisinin Türkiye de dahil elektrikli otomobillere ve diğer elektrikli araçlara kayması, otomobil üreticilerini karbon-yoğun elektrikli araç pil üretiminin çevresel.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

“2053 Net Sıfır Hedefine Ulaşmanın Yolu Kent içi Sürdürülebilir Ulaşımdan Geçiyor”

11. Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu’nda konuşan WRI Ross Center for Sustainable Cities Global Direktörü van den Berg, “Toplumun tüm kesimleri kent.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

Yeni Rapor: Elektrikli Araçların Pazar Payındaki Artış Hız Kazanıyor

Yeni bir rapora göre, bataryalı elektrikli araç (BEV) satışları 2023 yılının ikinci çeyreğinde analiz edilen 20 pazarda geçen yılın aynı.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

Avrupa Hareketlilik Haftası’nda Enerji Tasarrufuna Dikkat Çekiliyor

Her yıl 16-22 Eylül’de, Avrupa Komisyonu’nun Avrupa’nın farklı yerlerindeki şehirleri ve belediyeleri davet ettiği Avrupa Hareketlilik Haftası boyunca aktif hareketliliği,.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

Avrupa Hareketlilik Haftası’nda Belediyeler Yaşanabilir Şehirler için Bir Araya Geliyor

Bu yıl “Şehrini Keşfet-Gelecek Enerjini Koru!” teması ile gerçekleşecek Avrupa Hareketlilik Haftası’nda; belediyelerin ulaşım planlamalarının ve toplu ulaşım sistemlerinin geliştirilmesi,.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

E-mobilite ve İklim Uyumlanma

Geçtiğimiz yıl sonuna doğru, Avrupa Parlamentosu “Fit for 55” doğrultusunda Avrupa’da tüm yeni otomobillerin ve minibüslerin 2035 yılına kadar sıfır.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

Yakıt Maliyetleri Elektrikli Araçlara Yönelik Talebi Artırıyor

Yeni bir rapora göre yüksek yakıt maliyetleri elektrikli araçlara yönelik talebi hızla artırıyor. Küresel olarak araba satın almayı planlayanların yarısından.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

Üç Üniversite Takımı Sürdürülebilir Bir Yaşam için Eskişehir’de Buluştu

ZES’in desteklediği İTÜ ZES Güneş Arabası Ekibi ile yine ZES’in destekçileri arasında yer aldığı Osmangazi Üniversitesi Mavera Teknoloji Takımı ve.

Okumaya Devam Et