Ulaşım

İBB “Karbonsuz İstanbul” Hedefinde Yeni Adım Attı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’u iklim değişikliğine karşı daha dirençli kılmak ve karbonsuz ulaşımı desteklemek için lojistik sektörünün paydaşlarının katılımıyla Avrupa.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

Türkiye’de Elektrikli Otomobil Almayı Planlayan Tüketicinin Gündeminde “İklim Değişikliği” Yok!

Deloitte’un tüketici eğilimleriyle ilgili araştırmasına göre elektrikli araçların düşük yakıt maliyetleri, dünyadaki gibi Türkiye’de de kullanıcıların tercihlerini belirliyor. Türkiye’deki elektrikli.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

“Brisa Olarak Sürdürülebilir Geleceğe Yatırım Yapmaya Devam Edeceğiz”

Brisa’nın ortakları Bridgestone Corporation ve Sabancı Holding’in vizyonuyla sürdürülebilirliği kurum kültürlerinin ve tüm faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçası olarak değerlendirdiklerini belirten.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

“Döngüsel Araçlar”a Nasıl Ulaşacağız? (1) Karbonsuzlaşma Ekseni

2040’a dek tüm otomobil sektörün net sıfır olabilmesi için yaklaşık yıllık 1,7 gt’luk bir karbon bütçesi var. YAZI: Gülin YÜCEL,.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

İzmir Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı Tanıtıldı: Hedef Daha Temiz, Güvenli ve Erişilebilir İzmir

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, AB ile çalışmalarına başladığı İzmir Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı tanıtıldı. 2 yılda tamamlanacak plan kentin daha güvenli,.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

Yeni Çalışma: Elektrikli Araç Satışları Dünyada %81, Türkiye’de ise %154 Arttı

Küresel ölçekte hazırlanan Elektrikli Araç Satışları İncelemesi’nin 2022 yılı ikinci çeyrek sonuçları yayımlandı. Çalışmaya göre; yılın ilk yarısında küresel bataryalı.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

“Bisiklet,” Diğer Bir İfadeyle “Gezegenin Yavaş Ölümü”

Emeric Sillo, internette okuduğu bir yazıdan esinle kendi görüşlerini kaleme alıyor. “Bisiklet, Gezegenin Yavaş Ölümü” başlıklı yazısında Sillo, bisiklet kullanımının.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

Şehrini Geliştir Yarışmasında “Akıllı Hareketlilik, Sürdürülebilirlik ve Erişilebilirlik” Öne Çıktı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ford Otosan ve Dünya Kaynakları Enstitüsü’nün düzenledikleri Şehrini Geliştir yarışmasının kazananları belirlendi. Akıllı hareketlilik, sürdürülebililik ve erişilebilirlik.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

Türkiye’nin İlk Sürdürülebilir Ulaşım Ağı Kavşak’tan Barselona Çıkarması

WRI Türkiye’nin koordinatörlüğünü yürüttüğü, kent içi ulaşım sorunlarını hedefleyen KAVŞAK Ağı projesinin ortakları ve katılımcıları İspanya’da Barselonalı yetkililerle bir araya.

Okumaya Devam Et
Ulaşım

İzmit Çarşısı Bisiklet Kurye Projesi Başlıyor

Proje, bireye zaman ve maliyet, çevreye ise karbon emisyonu tasarrufu sağlayacak. İzmit içerisinde doğaya ve insana dost bir ekonomi için.

Okumaya Devam Et