#ekoIQ Kültür Doğanın ve Rengin İzinde, “Ressam-Doğa” Sergisi
Kültür

Doğanın ve Rengin İzinde, “Ressam-Doğa” Sergisi

Daha önce 2020 Venedik Bienali’ne katılan fotoğraf sanatçısı Meltem Akgün, “Ressam-Doğa” başlıklı sergisinde bir yaşam kaynağı olarak doğaya bakıyor.

Fotoğraf sanatçısı Meltem Akgün, “Ressam-Doğa” adlı ilk kişisel sergisindeki yapıtlarını 14 Mayıs’ta, İstanbul’daki A11HOTELS’de izleyicinin karşısına çıkarıyor. Yapıtlarında doğanın yaşam kaynağı olduğunu anlatmayı isteyen Akgün, ışığın ve rengin hislere yansımasıyla birlikte bir uyuma dönüşmesini ve bu uyumun kendinde yansıttıklarını izleyiciyle paylaşma arzusunu taşıyor.

F: Meltem Akgün

Yoğun iş yaşamından geriye kalan zamanını babasının armağan ettiği cep fotoğraf makinesi ve eskiz defteriyle dolduran Akgün, doğanın ve rengin izini sürüyor. Sanata ayırdığı zamanla ilgili konuşan Meltem Akgün, bu zamanın kendine yaşam ve gerçeklikle ilgili çok şey kattığını ve sanatını çok daha naif bir şekilde biçimlendirmesine yol açtığını belirtiyor.

F: Meltem Akgün

Meltem Akgün’ün, 2020 yılında Gurushots’ın açtığı Memorable Portraits yarışmasında ödül alan fotoğrafı 2020 Venedik Bienali’nde, Piazza Ca’ Zanardi’de (Itsliquid) sergilendi. Gizlenemeyen (Inconcealable) adını verdiği eseri ise Viewbug tarafından 2018 de düzenlenen I See You In B&W yarışmasında finalist olarak 2021 yılında Top Shot ödülü kazandı.

About Post Author