#ekoIQ Sivil Toplum Geleceğin Kadın Liderleri Programına Başvurular Başladı
Sivil Toplum

Geleceğin Kadın Liderleri Programına Başvurular Başladı

27 Temmuz tarihine kadar başvuruların kabul edileceği Geleceğin Kadın Liderleri programında, girişimcilik ve sürdürülebilirlik eğitiminin yanı sıra toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi de verilecek.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Sanofi Türkiye işbirliğiyle sürdürülen Geleceğin Kadın Liderleri programının 2022 yılı başvuruları başladı. Program; genç kadınların toplum ve iş hayatındaki yerlerini güçlendirme, profesyonel iletişim ağlarını genişletme, iş arama süreçlerini kolaylaştırma ve kadın istihdamına katkı sağlama amacını taşıyor

Programa, üniversitelerin lisans bölümünden 2022 yılında mezun veya son sınıfta olan, tercihen burslu okumuş, staj veya yarı zamanlı iş tecrübesi olan ve yine tercihen sivil toplum kuruluşlarında sosyal gönüllülük projelerinde yer almış, yeniliklere ve kişisel gelişime açık, yüksek kariyer hedefi olan tüm genç kadınlar 27 Temmuz 2022 tarihine kadar başvurabilecek.

Katılımcıların online mülakatlar sonucu belirleneceği, Geleceğin Kadın Liderleri yeni dönem programı 4-7 Ekim tarihleri arasında, dört gün boyunca yine online platform üzerinden gerçekleştirilecek.

Bugüne Dek 1,200 Genç Kadın Sertifika Aldı

Programda yer alacak katılımcılar, işe girişlerinde kendilerine faydalı olabilecek; Mülakat Simülasyonları, Teknoloji, Proje Yönetimi, Girişimcilik ve Sürdürülebilirlik gibi eğitimlerin yanı sıra, iş hayatlarına yön verecek Hikaye Anlatıcılığı, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, İlişki Tasarımı eğitimlerini alarak sertifikasyon sürecinden geçecek. Ayrıca katılımcılar; speed networking panelleri ile farklı sektörlerin temsilcilerinden, o sektörlerle ilgili doğrudan bilgi alma şansını yakalayacak. Bu yıl programa 250 kişi alınacak. 12. yılına giren projede bugüne dek 1,200 genç kadın sertifika alarak mezun oldu.

About Post Author