#ekoIQ Teknoloji İklim Finansmanı Hızlandırma Programı’na Başvurular Devam Ediyor
Teknoloji

İklim Finansmanı Hızlandırma Programı’na Başvurular Devam Ediyor

İklim Finansmanı Hızlandırma

İklim Finansmanı Hızlandırma küresel destek programının üçüncüsü için başvuru süresi 5 Haziran Pazartesi gününe kadar uzatıldı. CFA Programı kapsamında; iklim teknolojileri, enerji, ulaşım, sanayi, ormancılık, atık yönetimi gibi sektörlerden en fazla 10 proje seçilecek.

PwC Türkiye’nin yürütücülüğünü üstlendiği, Birleşik Krallık Enerji Güvenliği ve Net Sıfır Karbon Departmanı (DESNZ) tarafından desteklenen Climate Finance Accelerator (İklim Finansmanı Hızlandırma-CFA) programı için başvuru süresi 5 Haziran 2023’e kadar uzatıldı. Karbon emisyonunu azaltmaya yönelik projeleri finansal ve teknik açıdan desteklemek üzere bu yıl üçüncü kez düzenlenen CFA Programı kapsamında; iklim teknolojileri, enerji, ulaşım, sanayi, ormancılık, atık yönetimi gibi sektörlerden en fazla 10 proje seçilecek. Seçilen projelerin yatırım süreçleri için gerekli ön hazırlıklarda destek verilecek, ardından proje sahipleri İstanbul ve Londra’daki potansiyel yatırımcılarla buluşturulacak.

Küresel bir destek programı olan CFA, ülkelerin küresel ısınmayı 1,5°C ile sınırlandırma hedeflerini yerine getirmeye teşvik etme amacıyla aralarında Türkiye’nin de olduğu dokuz ülkede gerçekleştiriliyor. Türkiye’deki ilk aşaması 2021 yılında başlayan CFA Programı, iklim değişikliği odaklı projeler geliştiren kişilere teknik ve finansal hazırlık, bilgi paylaşımı ve finansmana erişim konularında bir dizi destek, ücretsiz eğitim fırsatı ve geniş bir network sunuyor.

About Post Author