#ekoIQ Kültür Kristal Berraklığı Sergi Turlarına Katılım Fidanla!
Kültür

Kristal Berraklığı Sergi Turlarına Katılım Fidanla!

Pera Müzesi, TEMA Vakfı ile yaptığı iş birliği kapsamında Kristal Berraklığı sergisi için çevrimiçi turlar düzenliyor. Vakfa yapılacak fidan bağışı karşılığında katılım sağlanabilen turlarda sergi, rehber eşliğinde üç boyutlu olarak gezilecek.

Pera Müzesi’nin salgın döneminde hazırlanan ilk sergisi Kristal Berraklığı, müzenin üçüncü katında ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürüyor. Çevresel ve toplumsal konuları kristaller ışığında ele alan eserleri bir araya getiren ve ekolojik bir duyarlılıkla hazırlanan sergi, Pera Müzesi ve TEMA Vakfı arasında anlamlı bir iş birliğine ilham oldu.

Sergiyi fiziksel ortamda gezemeyenler için düzenlenen çevrimiçi turlar, sanatseverleri daha yaşanabilir bir dünya için harekete geçmeye çağırıyor. TEMA Vakfı kurumsal web sitesi üzerinden 3 adet fidan bağışı yapan sanatseverler, Kristal Berraklığı çevrimiçi sergi turlarına katılım hakkı kazanıyor.

Elena Sorokina’nın küratörlüğünü üstlendiği Kristal Berraklığı sergisi, farklı coğrafyalardan 20 sanatçının şifa, büyü, hafıza, süreç, ekoloji, iş birliği, kontrol, insan-doğa ilişkisi, internet kültürü, salgın gibi konulara değinen eserlerini bir araya getiriyor. Kusursuz saydamlıktan tam matlığa farklı özellikler taşıyan kristallerden ilham alan sanatçılar; mineralleri bilimsel, felsefi, kültürel, sosyo-ekonomik veya sembolik bağlamlarda eserlerine yansıtıyor.

Küratör ve sanatçıların ekolojik bir duyarlılıkla yaklaştıkları, her sanatçının kendi yaratıcı ve siyasi bakışını, duyusal ve duygusal damgasını yansıtan Kristal Berraklığı; küresel şeffaflık, insan-toprak ilişkisi, salgın sürecinde oluşan yeni bedensel davranışlar ve bunların medyadaki yeri gibi konulara odaklanıyor.

Rehberli sergi turuna katılabilmek için TEMA Vakfı web sitesinde elektronik sertifika alma tercihiyle ilerleyerek 3 adet fidan bağışı yaptıktan sonra elektronik bağış sertifikanız e-posta adresinize ulaşmasıyla beraber rezervasyon formunu doldurup ve TEMA Vakfı Fidan Bağışı Sertifika No alanına e-sertifikanızın altında yer alan numarayı girmelisiniz.

Sanal Turların tarihleri ise 5 Mart Cuma saat 11.00 ve 7 Mart Pazar saat 16.00.

About Post Author