#ekoIQ Özel Sektör “SKA İnovasyonu” Programı’na Son Başvuru Tarihi 15 Ocak!
Özel Sektör

“SKA İnovasyonu” Programı’na Son Başvuru Tarihi 15 Ocak!

SKA inovasyonu

UN Global Compact Türkiye, 35 yaş altı profesyoneller için başlattığı “SKA İnovasyonu” (SDG Innovation) Programı ile genç profesyonelleri şirketlerine özel, inovatif sürdürülebilir çözümler geliştirmek üzere bir araya getirecek.    

Birleşmiş Milletler’in 2030 yılında ulaşmayı hedeflediği 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı’nda (SKA) ilerlemeyi hızlandırmak için sürdürülebilir ve inovatif iş çözümleri giderek daha fazla önem kazanıyor. UN Global Compact tarafından hayata geçirilen SKA İnovasyonu (SDG Innovation) Programı, sürdürülebilirlik sorunlarına yenilikçi ve pazar değeri olan çözümler bulmaları konusunda şirketleri destekliyor.

Türkiye dahil 17 ülkede eş zamanlı uygulanan program UN Global Compact üyesi şirketlerin 35 yaş altı, liderlik potansiyeli taşıyan genç yeteneklerini sürdürülebilirlik sorunlarına radikal inovasyon bakış açısıyla çözüm üretmeleri için bir araya getiriyor. UN Global Compact üyesi şirketlerin başvurularını 15 Ocak 2024 tarihine kadar UN Global Compact Türkiye web sitesi üzerinden yapabileceği program Şubat 2024’te başlayacak ve toplamda altı ay sürecek.

İnovasyon ve Sürdürülebilirliği Bir Araya Getirecek Çözümler

35 yaş altı profesyonellere yenilikçi projeler üzerinde işbirliği yapma fırsatı sunan SKA İnovasyonu (SDG Innovation) Programı katılımcılara; online dersler, inovasyon kampları, küresel webinarlar, birebir mentörlük, küresel geri bildirim oturumları gibi etkinlikler sunuyor. Programa katılan ekipler, inovasyon ve sürdürülebilirliği bir araya getiren, şirketleri için somut piyasa değerine sahip çözümler geliştiriyorlar. Geliştirdikleri çözümleri hem Türkiye’de hem de küresel platformlarda sunma imkanı elde etmekle birlikte bu süreçte küresel bir networkün parçası oluyorlar.

2019 yılından bu yana uygulanan programa katılan genç liderler aldıkları eğitim sayesinde geliştirdikleri çözümleri üst yönetimlerine sunmak konusunda plan yaptıklarını belirtti. Liderlerin %89’u çözümlerini üst yönetimlerine sunduklarını ifade etti.

About Post Author