Gıda

Toprak Gönüllülerle İyileşiyor

Türkiye’deki tarım topraklarının %88’inin sağlıksız olduğu tespitinden hareketle tarım topraklarının iyileştirilmesi amacıyla başlatılan “Sağlıklı Toprak Hareketi” projesi, “Toprak Gönüllüleri” açılımıyla.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

“Yoksulluk ve Adaletsizlikle Mücadele Etmek Hâlâ Ellerimizde!”

Yalnızca 20. yüzyılın değil, içinde bulunduğumuz dönem için de mücadele dolu hayatıyla önemli bir figür olan Nelson Mandela, doğum günü.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Katliam Yasası Tartışılıyor!

Kamuoyunda “Katliam Yasası” olarak anılan yasa teklifinin TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu’ndaki görüşmeleri, 17 Temmuz saat 14.00’da başladı. Tartışmalı.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Türkiye Şirketlerinin Zamanında Ödeme Performansları Geriledi

Yeni bir rapora göre, 2023 yılında dünya genelinde şirketlerin zamanında ödeme performansı, bir önceki döneme bakarak 3 puanlık artışla %50,7’ye.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Aşırı Sıcaklar Depresyon ve İş Gücü Kaybına Yol Açıyor

Aşırı sıcaklık çalışan sağlığı ve refahı üzerinde etkili olmanın yanı sıra hayati önem taşıyan tedarik zincirlerini de kesintiye uğratıyor. Aşırı.

Okumaya Devam Et
İklim

Türkiye, Son 53 Yılın “En Sıcak ve En Kurak” Haziranını Yaşadı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Aylık Sıcaklık Analizi’ne göre, Türkiye’de 2024’ün Haziran ayı ortalama sıcaklıkları, 3,6 derece artışla 25,4 derece gerçekleşti. Böylelikle.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Dünyada Yüz Milyonlarca Genç İş Gücünün Dışında

Son tahminlere göre, genç istihdam ihtiyaçlarını karşılamak için önümüzdeki 15 yıl içinde 600 milyon iş olanağı yaratılması gerekecek. 2021’de yaklaşık.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Katliam Yasasına Karşı Mücadeleyi Büyüteceğiz!

AKP’nin sokak hayvanlarına ötanazi yolunu açan yasa teklifini TBMM Başkanlığı’na sunmasına yönelik tepkiler sürüyor. 17 maddelik teklifle belediyelere; kuduz, bulaşıcı.

Okumaya Devam Et
İklim

Çeşme’deki Orman Yangınında Üç Can Kaybı

Alaçatı Mahallesi’nde ormanlık, makilik ve otluk alanda çıkan yangında üç kişi hayatını kaybetti. İzmir Valisi Elban, Çeşme ilçesinde ormanlık alandaki.

Okumaya Devam Et
İklim

Batı Karadeniz’deki Hortumlar İklim Değişikliği ile Bağlantılı

Karabük ve Zonguldak ormanlarında 2023 yılının Kasım ayından 2024’ün Haziran ayına kadarki sekiz aylık dönemde yaşanan hortumlar sebebiyle binlerce ağaç.

Okumaya Devam Et