Kent

10 Kentte OHAL İlan Edildi: Yaşam Mücadelesi Sürüyor

Kahramanmaraş’ta arka arkaya yaşanan şiddetli iki depremin ve süren artçı depremlerin ardından binlerce can kaybının ve ağır yıkımın yaşandığı 10.

Okumaya Devam Et
Kent

Ahbap Derneği “Deprem Güvenli Noktalar Haritası” Paylaştı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki sarsıcı deprem çevredeki birçok kenti sarstı. Yıkılan bölgelerde arama kurtarma çalışmaları devam ederken birçok yurttaş evlerini.

Okumaya Devam Et
Kent

Bakan Kurum: “AFAD Koordinasyonu Dışında Herhangi Bir Koordinasyona Müsaade Etmeyeceğiz”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Tüm afet alanlarındaki arama-kurtarma koordinasyonunu, yine barınma koordinasyonunu biz, AFAD koordinasyonunda yapıyoruz..

Okumaya Devam Et
Kent

İki Büyük Deprem 13,5 Milyon Yurttaşı Etkiledi

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana gelen iki deprem sonucunda şu an için 3,381 yurttaşın hayatını kaybettiği açıklandı. 20,426 kişinin.

Okumaya Devam Et
Kent

Elbistan’da Şiddetli Bir Deprem Daha Yaşandı: 7,6

AFAD’ın verilerine göre saat 04.17’de başta 7,4 olarak açıklanan ancak şiddeti 7,7 olarak güncellenen depremin ardından yeni bir deprem daha.

Okumaya Devam Et
Kent

Dört Ayaklı Şehir, Hayvan Kurtarma/Afet Koordinasyonu Kurdu

Afetten etkilenen hayvanların tedavi ve bakımları için Hayvan Kurtarma/Afet Koordinasyonu kuran Dört Ayaklı Şehir, acil ihtiyaç listesi hazırladı ve yardım.

Okumaya Devam Et
Kent

Kurutulan Amik Gölü’nün Üzerine Yapılan Hatay Havalimanı’nda Pist Yarıldı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen illerden Hatay’da havalimanı pisti enine doğru yarıldı. Ağır hasarın oluştuğu havalimanının kurulduğu bölgenin 1950’li yıllarda.

Okumaya Devam Et
Kent

Deprem Bölgesinde Arama-Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve toplamda 10 kenti etkileyen 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından arama kurtarma çalışmaları devam ediyor..

Okumaya Devam Et
Kent

Prof. Dr. Naci Görür’den Uyarı: “Barajlar Kontrol Edilmeli”

Deprem sonrası açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür yetkililere barajların kontrol edilmesi yönünde uyarıda bulundu. Kahramanmaraş‘ın Pazarcık ilçesinde saat 4.17’de 7,4 büyüklüğünde deprem olurken Gaziantep’te.

Okumaya Devam Et
Kent

7,4’lük Deprem 10 Kentte Etkili Oldu, Yüzlerce Can Kaybı Yaşandı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sabah 04.17’de yaşanan depremin şiddeti çevre illeri de sarstı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı.

Okumaya Devam Et