Kültür

Bağımsız Sanatçılar Sanat, Doğa ve İnsan Arasında Köprü Kurdu

Evrende Bir İz sergisi, evrenin sonsuz genişliği karşısında insanın bıraktığı izin önemini ele almakla birlikte doğanın ilham verici güzellikleriyle evrenin.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

İklim Panayırı’ndan Ortak Ses Yükseldi: “İklim için Harekete Geç!”

Küresel İklim Grevi kapsamında iklim krizine karşı farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen İklim Panayırı’nda, başta karar alıcılar olmak üzere herkese “İklim.

Okumaya Devam Et
Kent

Çocuklar İklim Dostu Kentler için Fikir Üretti

Çocuklarda çevresel farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirilen Yeşil Gezegen projesi kapsamında “İklim Dostu Kentler” temalı yeni bir fikir maratonu düzenlendi..

Okumaya Devam Et
İklim

“İklime Dirençli Deniz Ekosistemleri Hayata Geçirilmeli”

Bu yaz küresel sıcaklık ortalamasında rekor seviyelere ulaşılırken deniz suyu sıcaklıklarında da rekor değerler kaydedildi. Türkiye’yi çevreleyen denizlerde yüzey suyu.

Okumaya Devam Et
İklim

Türkiye’de Sel Olasılığı İklim Değişikliği Nedeniyle 10 Kat Arttı

Yunanistan, Bulgaristan ve Türkiye için yapılan analiz, iklim değişikliğinin, gezegeni ısıtan insan faaliyetlerinin bir sonucu olarak, şiddetli yağmurun gerçekleşme olasılığını.

Okumaya Devam Et
Kültür

Upcycle İstanbul Art and Design Festival Odağına Çevreyi ve Sanatı Aldı

İleri dönüşümü odağına alan, çevre dostu festival Upcycle İstanbul Art and Design Festival’de atıklara ikinci şans veren tasarımlar, sürdürülebilirliği ve.

Okumaya Devam Et
İklim

BM İklim Zirvesi’nde Fosil Yakıtlardan Çıkış Çağrısı

BM Genel Sekreteri Guterres, iklim eylemsizliği nedeniyle insanlığın cehennemin kapılarını açtığını söylerken, BM İklim Hedefi Zirvesi’ne katılan liderlerin neredeyse tamamı.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Yeni Araştırma: Türkiye’de Beş Kişiden İkisi Su Krizi Konusunda “Çok Endişeli”

Kurak geçen yaz mevsimi nedeniyle boş kalan barajlar, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin belirli bölgelerinde su krizi endişelerini de beraberinde.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Uluslararası Barış Günü’nde, Barış Kültürüne Ulaşma Hedefine Doğru

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1981 yılında 21 Eylül’ü Uluslararası Barış Günü ilan etti. 20 yıl sonra ise, 2001 yılında, yeni.

Okumaya Devam Et
Hukuk

Agrobay İşçileri Seslerini İstanbul’dan da Duyurdu

İzmir’in Bergama ilçesinde faaliyet gösteren Agrobay’da çalışan ve sendikalı oldukları için tazminatsız işten atılan Tarım-Sen üyesi işçiler, İstanbul’da düzenledikleri basın.

Okumaya Devam Et