Ekonomi

Adil Üretim Yapan Kadın Üreticiler ile Türeticiler Bir Araya Geliyor

adil üretim

Kadınların Adil Üretimlerini Destekleme Projesi kapsamında, 13 Nisan’da, Postane İstanbul’da adil üretim yapan kadın üreticiler ile türeticiler bir araya gelecek. Herkesin katılımına açık olacak etkinlikte, adil üretim ve türetim pratikleri konuşulacak.

Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği desteği ile Türetim Ekonomisi Derneği tarafından yürütülen Kadınların Adil Üretimlerini Destekleme Projesi; kadınları ekonomik alanda güçlendirmeyi ve üretim süreçlerinin adil olmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Proje kapsamında kadın üreticiler, sosyal ve ekonomik olarak iyileşme ve gelişme süreçlerine adil ekonomiyi dahil etme konusunda teknik bilgi ve uzmanlık edindi.

Türetim ekonomisi, sürdürülebilir finans, toplumsal cinsiyet eşitliği gibi konularda yürütülen 10 oturum geçtiğimiz ay tamamlandı. Oturumlar sonrasında, kaynaşmak amacıyla Postane’nin mekan desteği ile adil üretim yapan kadın üreticiler ve türeticiler bir araya gelecek. Adil üretim ve türetim pratiklerinin konuşulacağı etkinlik herkesin katılımına açık olacak.

Etkinlikte;

  • Üretimde ve türetimde neleri iyileştirebiliriz?
  • Nelere ihtiyaç duyuyoruz?
  • Adil üretim yapan üreticiler neler yapıyor? gibi sorulara yanıt aranacak.

Adil üretim ve türetim üzerine konuşulacak etkinlik 13 Nisan günü, saat 17.00-19.00 arasında Postane’de gerçekleşecek.

About Post Author