Ekonomi

Doğrusal Üretimden Döngüselliğe: Yeni Plastik Ekonomisi Nasıl İşleyecek?

“Yeni Plastik Ekonomisi – Döngüsel Ekonomiye Doğru”, özel sektörden kamuya, akademiden sivil toplum kuruluşlarına birçok paydaşı ‘döngüsel ekonomi vizyonu ile plastik’ için bir araya getirecek. Online buluşma, 23 Şubat’ta gerçekleşecek.

“Ya Her Şeyi Yeniden Tasarlayabileseydiniz?

Bu yıl 2.si düzenlenecek olan “Uluslararası Yeni Plastik Ekonomisi Konferansı” döngüsel ekonomiyi kurmak için paydaşları 23 Şubat’ta bir araya getirecek. “Ya Her Şeyi Yeniden Tasarlayabilseydiniz?” diye soran konferans, doğrusal al-üret modelinden uzaklaşmayı; plastikleri tasarlama, kullanma ve yeniden değerlendirme şeklini temelden yeniden düşünecek.

Yeni Plastik Ekonomisi – Döngüsel Ekonomiye Doğru etkinliği; tüm sorunlu ve gereksiz plastik öğelerini ortadan kaldırma, ihtiyaç duyulan plastiklerin yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülebilir veya kompostlanabilir olmasını sağlamak için inovasyonlar yapma, kullanılan tüm plastik malzemeleri ekonominin içinde fakat çevrenin dışında tutmak için dolaşıma sokma ve tüketicilere yeni deneyimler sunarak davranış değişikliğine yönlendirip toplum ile işbirliği sağlama vizyonu ile düzenlenecek.

Etkinlikte yeni plastik ekonomisi ile iş modellerinden döngüsel düşünmeye geçişe, plastik ekonomisini dönüştürmekten 2025 ambalaj hedeflerine, tüketici deneyimlerini gelitşrmekten biyoplastiklere hem üreticileri hem tedarikçileri hem de tüketicileri ilgilendiren birçok konu ele alınacak.

Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

About Post Author