İklim

Ekolojik Okuryazarlık Eğitimleri ile Çocuklara Ekolojik Yurttaşlık Bilinci Kazandırılıyor

Ekolojik Okuryazarlık

Ekolojik Okuryazarlık Eğitim Projesi kapsamında verilen eğitimlerde; öğrencilerin iklim değişikliğine uyumlarını güçlendirme, dirençliliklerini destekleme ve ekolojik okuryazarlık kapsamında bilgi ve gelişimlerinin artırılarak kaynakların tükenmesini önleme ve korumaya yönelik davranışlarının geliştirilmesi amaçlanıyor. 

Hayata İyi Bakarız Ekolojik Okuryazarlık projesinin ikinci yılında eğitimlere yeni 10 ilde başlandı. Yeni eğitim öğretim yılında projenin uygulanacağı iller, Türkiye temsili olarak nüfus yoğunluğuna ve kuraklık haritalarına göre Adana, Ankara, Batman, Çanakkale, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Malatya, Zonguldak ve Denizli olarak belirlendi.

Proje kapsamında her ilde 30 olmak üzere toplamda 300 okul, 30 bin 3. ve 4. sınıf öğrencisi ve 1200 öğretmenin ekolojik okuryazarlık  bilgilerinin artırılması  hedefleniyor. Eğitimlerde öğrencilerin iklim değişikliğine uyumlarını güçlendirme, dirençliliklerini destekleme ve ekolojik okuryazarlık kapsamında bilgi ve gelişimlerinin artırılarak, kaynakların tükenmesini önleme ve korumaya yönelik davranışlarının geliştirilmesi amaçlanıyor.

“İlk Yılda 30 bin Öğrenciye Ulaştık”

Hayat Global Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Direktörü Çağlayan Kent, “Hayata İyi Bakarız Ekolojik Okuryazarlık KSS projemizin ilk yılında 30 bin öğrenciye ulaştık. Şimdi ise yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte projemizin kapsamını genişlettik ve 10 yeni şehirde yolumuza devam ediyoruz. Yeni illerimizdeki 300 okulda 1.200 öğretmen ve 30 bin 3 ve 4. sınıf öğrencisine ve veliye erişmek amacıyla bilgilendirici sunumlar ve okul – aile oyunlarıyla birlikte çocuklarımızda ekolojik vatandaşlık davranışlarının gelişmesine destek olmayı hedefliyoruz” dedi.

About Post Author