Sivil Toplum

Kimsesiz Patili Dostlara 1 Ton Mama Yardımı

Tüm canlıları kucaklayarak sahipsiz hayvanlar için farkındalık yaratmayı amaçlayan kampanya ile ZUBİZU üyelerinin uygulamada biriktirdikleri ödül puanları mama yardımına çevrildi. ZUBİZU ise toplanan mamanın %20’si kadar ek mama yardımı yaparak 1 ton mama toplanmasına destek oldu. 23 Mayıs’ta, Reşadiye Ormanı’nda kimsesiz hayvanlar için toplanan mama ile patili dostların karnı doydu.

ZUBİZU, HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) ile işbirliği yaparak bir yardım kampanyası başlattı. Kampanya, tüm canlıları kucaklayarak sahipsiz hayvanlar için farkındalık yaratmayı amaçladı.

ZUBİZU üyeleri ödül puanlarını mama yardımına çevirirken ZUBİZU da ek olarak toplanan mamanın %20’si kadar katkıda bulundu. 23 Mayıs’ta İstanbul Çekmeköy’deki Reşadiye Ormanı’nda buluşan ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri, ormandaki sahipsiz hayvanları elleriyle besledi. Etkinlik HAYTAP’ın sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

“Hayvan Dostlarımız için Farkındalık Yaratmayı Amaçlıyoruz”

Yapılan işbirliğini anlatan ZUBİZU CEO’su Tolga Unvan, “Nisan ayında 1 ton mama topladık ve mayıs ayında da kampanyamız devam ediyor. Bu işbirliği ile barınaklarda ve sokaklarda sahiplenilmeyi bekleyen hayvan dostlarımız için bir farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Kampanyamıza destek olan her bir üyemize ve HAYTAP’a çok teşekkür ederiz” dedi.

About Post Author