İklim

Küresel İklim Değişikliği Fotoğraflara Yansıdı

iklim değişikliği

10. Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması’nda ödül kazananlar belirlendi. Bu yıl yaklaşık 1.000 başvurunun yapıldığı yarışmada, toplam 12 fotoğraf ödül kazandı. Yarışma ile iklim değişikliğinin dünyamıza ve yaşadığımız çevreye etkisine dikkat çekildi.

İklim değişikliğinin dünyamıza ve yaşadığımız çevreye etkisine dikkat çekmek isteyen Alarko Carrier’ın, bu yıl 10. kez düzenlediği Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belirlendi.

Başvuruların, Instagram ve X (Twitter) üzerinden #AlarkoCarrierKüreselİklim2023 etiketi ile yapıldığı yarışmaya yaklaşık 1.000 fotoğraf katıldı. Yapılan değerlendirmenin ilk aşamasında, aralarında Gazeteci ve Fotoğrafçı Adem Meleke, Gezgin Foto Genel Yayın Yönetmeni Nihan Özgen Meleke, Alarko Carrier Genel Müdür Yardımcısı Hırant Kalataş, Alarko Carrier Kurumsal İletişim Müdürü Hüdai Öztürk ve Alarko Carrier Pazarlama Direktörü Volkan Arslan’ın da yer aldığı ön eleme jürisi tarafından 50 fotoğraf seçildi. Ardından seçici kurulun oylarıyla 12 fotoğraf kazanan olarak belirlendi.

Kazanan 12 fotoğraf, seçici kurulun bir araya gelerek tüm fotoğrafları değerlendirmesi sonucu belirlendi. Seçici kurulda; Gazeteci ve Fotoğrafçı Adem Meleke, Belgeselci ve Foto Muhabiri Coşkun Aral, Fotoğrafçı Dilan Bozyel, Milliyet Gazetesi Fotoğraf Editörü ve Foto Muhabiri Ercan Arslan, Fotoğrafçı Yazar Merih Akoğul, Alarko Carrier Yönetim Kurulu Başkanı Niv Garih ve Reklamcı Serdesin Ajans Başkanı Serhat Bayram yer aldı. Seçici kurulun değerlendirmesi sonucu dereceye giren ilk 12 fotoğrafın sahipleri özel ödüller kazandı.

Yarışmada birinci Mehmet Sümer, ikinci Betül Şimşek, üçüncü Yunus Yıldız, dördüncü Mehmet Kıllınç, beşinci Seyit Konyalı, altıncı Nurettin Boydak, yedinci Mürsel Çetin, sekizinci Esengül Alıcı, dokuzuncu Hikmet Tanirgan, onuncu Mustafa Kütük, on birinci Veysi Şimşek, on ikinci ise İsmail Serhat Şahin oldu.

About Post Author