İklim

Sağanak Yağış ve Sel, Nevşehir’le Osmaniye’de Zarara Yol Açtı

Nevşehir’de sağanak yağış sele dönüşünce evlerin bahçe duvarı yıkıldı. Osmaniye’de ise fırtına ve sağanak yüzünden bazı ev, iş yeri ve alt geçitleri su bastı.

Osmaniye’de başlayan fırtına ve sağanak yağış nedeniyle hayat olumsuz etkilendi. Bazı ev ve iş yerlerini su basarken caddelerin ve sokakların suyla dolması yüzünden birçok araç mahsur kaldı.

Gece saatlerinde başlayan sağanak, özellikle zemin ile bodrum katlara zarar verdi. Su birikintilerinin oluştuğu cadde ve sokaklarda sürücüler zor anlar yaşadı.

Su dolması nedeniyle trafiğe kapatılan Devlet Bahçeli Altgeçidi’ne giren bir minibüs, buradan çıkamadı. Araçtakiler, olay yerine gelen itfaiye ekiplerince araçtan çıkarıldı. Mahsur kalan minibüs ise halat yardımıyla sudan kurtarıldı.

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde sağanak sonucu sel meydana geldi. Akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağış, Yeniyaylacık Köyü’nde sele yol açtı. Köyün sokaklarında hasara neden olan sel, dört evin bahçe duvarını da yıktı.

Kaya parçalarının düştüğü yolda oluşan su birikintileri ulaşımı aksattı. Bölgeye sevk edilen İl Özel İdaresi ekipleri, iş makinesi ile köyde çalışma yaptı. Ayrıca, köyün su şebeke hattında da hasar oluştuğu öğrenildi.

About Post Author