Sivil Toplum

Sürdürülebilir Kalkınma için “Kadının Durumu ve Gücü” Işıldayanlar Konferansı’nda Konuşulacak

Işıldayanlar Konferansı, toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifinden bakışla sürdürülebilir sosyal ve ekonomik kalkınma için kadının durumunu ve gücünü ortaya koymayı amaçlıyor. 24 Mayıs günü, 08.30-19.30 saatleri arasında, Zorlu PSM’de düzenlenecek konferansta; başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken ve diğer tüm kadınlara ilham olan bir yıldız kadına “Yılın En Işıldayan Kadını” ödülü verilecek.

Toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifinden bakışla sürdürülebilir sosyal ve ekonomik kalkınma için kadının durumunu ve gücünü ortaya koymayı amaçlayan Işıldayanlar Konferansı; 24 Mayıs günü, 08.30-19.30 saatleri arasında, Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Konferans, aynı zamanda çevrimiçi olarak da takip edilebilecek.

OGGUSTO tarafından düzenlenen Işıldayanlar Konferansı’nda bugüne dek yaptıkları, bakış açısı veya yalnızca varlığıyla çevresini aydınlatan, ismini bildiğimiz veya bilmediğimiz yıldız kadınların hikayesi anlatılacak. Konferansta başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken ve diğer tüm kadınlara ilham olan bir yıldız kadına “Yılın En Işıldayan Kadını” ödülü verilecek.

Gülse Birsel, Hazal Kaya, İngiltere’de Yaşam Boyu Başarı ödülü alan ilk Türk kadını olan Nurten Akkuş, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Nevruz Köyü Kadınları, sanatçı ve tasarımcı Fırat Neziroğlu konferansta sahnede yer alacak. KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Prof. Dr. Sinan Canan, SenDeGel Yönetim Kurulu Başkanı ve sivil toplum gönüllüsü İbrahim Betil ise cinsiyet ayrımı olmadan, takım arkadaşlığının ve desteğinin önemine vurgu yapacak.

Işıldayanlar Konferansı; Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Sosyal Ben Vakfı ve Teknolojide Kadın Derneği’nin (Wtech) stratejik ortaklığında gerçekleşiyor. Konferansın karbon salımı hesaplanacak ve karşılığında WWF-Türkiye Doğal Hayatı Koruma Derneği’ne bağışta bulunulacak.

About Post Author