Enerji

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ​Sertifika Programı

BMI Business School Istanbul ve İTÜ Enerji Enstitüsünün katkılarıyla hazırlanan Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı – online eğitimi, sektör profesyonellerine yenilenebilir enerji alanında ihtiyaç duyulan bilgi setini kazandırmayı amaçlıyor.

Dünya nüfusunun giderek artması ve gelişen teknolojiler, mevcut enerji kaynaklarına olan talebi giderek arttırıyor. Yeni ve temiz enerjiye duyulan ihtiyaç, hükümetlerin ve kurumların yenilenebilir enerji kaynaklarına olan yatırımların kapsamlarının genişletilmesini ve bu alanda yapılan yatırımları hızlandırmasına yol açtı. Bu sektörde faaliyet gösteren kurum ve kişilerin yenilenebilir enerji alanında ortaya çıkan güncel bilgi ve teknolojiye hakim olması ve iş hayatında bunu doğru bir şekilde uygulaması gerekiyor. Sektörün bu denli hızlı ve küresel anlamda değişmesi, kişi ve kurumlar için doğru, güncel ve uygulanabilir bilgiye olan ihtiyacı ortaya koyuyor. Ortaya çıkan ihtiyacı karşılamak adına BMI Business School, İTÜ Enerji Enstitüsü iş birliğiyle “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı”nı açıyor.

Başlangıç tarihi 27 Kasım 2021 olan eğitim, 20 kişilik kontenjanıyla kadroların bilgi eksikliğinin giderilmesi, yenilenebilir enerji teknolojileri konusundaki yeni düzenlemeler ve güncel uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmalarını amaçlıyor. Eğitime enerji şirketlerinin orta ve üst yöneticileri, uzman kadroları, teknik ve saha personelinin yanı sıra enerji alanında serbest çalışacak olan mühendisler, enerji sektöründe yer alan ve almayı planlayan teknik konularla ilgili kişiler ve girişimcilerin katılması bekleniyor.

Program, alanında önde gelen eğitmenler ve güncel konuların işlendiği online seanslar halinde gerçekleştirilecek ve enerji sektöründe çalışmak isteyenlerin ve sektörde çalışan teknik kadroların bilgi eksikliğinin giderilmesi, yenilenebilir enerji teknolojileri konusundaki yeni düzenlemeler ve güncel uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmalarını hedefliyor. Rüzgar enerjisi, Hidroelektrik Enerjisi, Güneş Enerjisi, Jeotermal Enerji ve Biyokütle Enerjisi konularının detaylı olarak işleneceği program enerji alanında ihtiyaç duyulan yetkinlik setini katılımcılara kazandıracak. Örnek Ön Projelendirme, Fizibilite Analizi ve Hesaplamaları ile uygulama yönelik ilerlenecek program aynı zamanda eğitim programı enerji alanda kariyerini sürdüren katılımcıları bir araya getirerek bir network imkanı da sağlıyor.

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı online ortamda, 5 gün boyunca toplam 30 saatlik seanslar halinde gerçekleşecek. 27 Kasım 2021 tarihine kadar kayıtların devam ettiği uygulamaya yönelik bu eğitim, interaktif sınıf ortamında birebir uygulama örnekleri ve vaka çalışmalarını da kapsayacak.

Program detayları için tıklayınız.

About Post Author