Özel Sektör

Zirvede, Kurumsal Yönetim Işığında Sürdürülebilirlik Konuşulacak

17 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan XIV. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi’nde, Sürdürebilirlik ve ESG Perspektifinden Kurumsal Yönetim konusu da ele alınacak.

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), 17 Mayıs tarihinde XIV. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi’ni düzenliyor. Bu yıl, TÜSİAD işbirliğinde gerçekleştirilecek çevrimiçi Zirve’ye, ulusal ve uluslararası alandan iş insanları konuşmacı olarak katılacak. Kurumsal Yönetim kavramının ışığında Sürdürülebilirlik konusunun yanı sıra Liderin Rolü, Dijitalleşme konularının da ele alınacağı Zirve’nin ana teması, Daha İyi Bir Gelecek için Kurumsal Yönetim olarak belirlendi.

Zirve, TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’ın açılış konuşmalarıyla başlayacak. Yönetim Kurulu’nun Değişen Rolünü Anlamak, Sürdürebilirlik ve ESG Perspektifinden Kurumsal Yönetim ve Dijitalleşen Dünyada İcranın Yol Haritası ve Kurumsal Yönetim konularında üç farklı panel düzenlenecek.

Panellerin İçerikleri

Kapitalizmin Dönüşümü ve Yeni Sistem Arayışı, Güç Kültüründen Güçlendirme Kültürüne Liderliğin Gelişimi, Riski Anlamak ve Mega Trendleri Yönetmek, Sürdürebilirlik ve ESG Perspektifinden Kurumsal Yönetim; Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık, Kurumsal Yönetim ve Yönetim Kurulları: Kuzey Amerika Örneği başlıklarıyla keynote’ların yer alacağı panellerin içerikleri ise Harvard Business Review tarafından hazırlandı. Zirve, Bloomberg HT stüdyolarında gerçekleştirilecek ve bloomberght.com’dan da canlı olarak yayınlanacak.

About Post Author