Gıda

Latin Amerika’da ve Karayipler’de Açlık Arttı, FAO Uyarı Yaptı

2019 ve 2021 yılları arasında Latin Amerika ve Karayipler’de açlıkla boğuşan insan sayısının %30 artarak 56,5 milyona yükseldiğini açıklayan Birleşmiş.

Okumaya Devam Et
Gıda

Türkiye’deki Meteorolojik Kuraklık Zirai Kuraklık Boyutuna Ulaşabilir!

Ekolojik faktörler içinde iklimin en büyük öneme sahip olduğunu belirten uzmanlar, Türkiye’de son günlerde meteorolojik kuraklık yaşandığına dikkati çekti. Meteorolojik.

Okumaya Devam Et
Gıda

Hem Açlık Hem Gıda İsrafı Artıyor

Yalnızca tüketici davranışlarını değiştirmeye odaklanarak çözüm elde edilemiyor. Bütünsel bir kararlılığa ihtiyaç var. Gıda tedarik zincirindeki her paydaşın ve devletin,.

Okumaya Devam Et
Gıda

“Tohum Kumbaram” Projesi Başlıyor!

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, çocuklara yönelik ilk projesini Anadolu Hayat Emeklilik işbirliğiyle hayata geçiriyor. “Tohum Biriktir, Geleceği Değiştir” sloganıyla.

Okumaya Devam Et
Gıda

Bitkisel Beslenme ve Vegan Ürün Tüketimi Türkiye ve Avrupa’da Yükselişte

Vegan ürün pazarına dair bir araştırmanın Türkiye ayağında, çoğunluğu 25-34 yaş aralığında olan katılımcıların %21’i son 12 ay içinde, %39’u ise çok.

Okumaya Devam Et
Gıda

İstanbul Barometresi’nin Kasım Raporu Gıda Sorununa İşaret Etti

İstanbul Planlama Ajansı tarafından hazırlanan İstanbul Barometresi’nin Kasım ayı raporuna göre, İstanbulluların yeterli gıdaya erişebilecekleri konusunda endişesi arttı. Katılımcıların %70,3’ü.

Okumaya Devam Et
Gıda

Bitki Bazlı Ürünler Hayvansal Ürünlerden Daha mı Sürdürülebilir?

Araştırmacılar yaptıkları çalışmaların sonucunda, bitki bazlı ürünler hayvansal ürünlere göre daha az çevresel etkiye sahip olduğunu saptadı. Haber: Flora SOUTHEY.

Okumaya Devam Et
Gıda

Onarıcı Tarım Doğanın ve İnsanın Sağlığını Koruyor

WWF-Türkiye, 5 Aralık Dünya Toprak Günü’nde T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliğiyle Aydın Sökeli çiftçilere yönelik özel bir buluşma düzenledi..

Okumaya Devam Et
Gıda

Türkiye’deki Çiftçilerin Yüzde 98’i En Büyük Tehlike Olarak İklim Değişikliğini Görüyor

Türkiye dahil 13 ülkede yapılan Çiftçiler ve Dijitalleşme konulu yeni bir araştırmaya göre, çiftçiler daha fazla dijital araç kullanmak için.

Okumaya Devam Et
Gıda

Kayseri Organik Tarımın Geliştirilmesinde Başarılı Bir Örnek Oldu

Kayseri Kocasinan %100 Ekolojik Pazar bereketli bir sezonu geride bıraktı. Pazarın 2022 yılı satış verileri Kayseri’de organik üretimin geliştiğini, zehirsiz.

Okumaya Devam Et