Gıda

Tarımda Sürdürülebilirlik ve Kooperatiflerin Sürdürülebilir Kalkınmaya Katkıları

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na ulaşmak için tarımın daha verimli, adil ve çevre dostu bir şekilde yönetilmesi gerekiyor. Bu noktada da, tarımda.

Okumaya Devam Et
Gıda

Gıdanın Yarını

Gıda kaybı ve israfı yine gıdanın sürdürülebilirliğinin önündeki en önemli engeller arasında yer alıyor. Birleşmiş Milletler verilerine göre, gıdanın üçte.

Okumaya Devam Et
Gıda

İklim Değişikliği ile Artan Çekirge İstilası Gıda Güvenliğini Tehdit Ediyor

Çöl çekirgelerini dünyadaki en yıkıcı göçmen böcek olarak tanımlayan FAO, 1 kilometrekarelik alanda bulunan 80 milyon çekirgenin, 1 günde 35.

Okumaya Devam Et
Gıda

İklim Krizi Çikolatayı da Vurdu!

Gana ve Fildişi Sahili başta olmak üzere dünyanın en büyük kakao çekirdeği üreticilerinde yaşanan kuraklık, küresel kakao fiyatlarında yeni bir.

Okumaya Devam Et
Gıda

Hatay’da Tarımsal Üretimde Onarıcı Dönüşüm Başlıyor

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin Hatay’da çiftçilere yönelik başlattığı Tarımsal Üretimde Onarıcı Dönüşüm Projesi; bölgede sürdürülebilir tarımsal üretimi yaygınlaştırmayı, çiftçilerin.

Okumaya Devam Et
Gıda

“Ekonomi mi Çevresel Hassasiyet mi Noktasında Devletler Ekonomi Diyor”

COP28, gıda sistemlerine dair önemli deklarasyonların imzalandığı ve raporların yayımlandığı bir zirve oldu. Et ve süt endüstrisi lobisinin rekor katılımı.

Okumaya Devam Et
Gıda

Gıda Krizi Raporu: Gizli Maliyetler ve Çözüm

Gıda Krizi Raporu, gıda ve beslenme konusunda yaşanan sorunlara doğru yönden bakarak çözüm önerilerini politikacıların, karar vericilerin, tüketiciler de dahil.

Okumaya Devam Et
Gıda

Artan Gıda Fiyatları ya da “Korkunç Yeni Normal”

Avrupa genelinde gerçekleştirilen güncel bir kamuoyu yoklaması, son üç yılda Avrupalıların yarısından fazlasının bütçesinin daraldığını gösterdi. Çalışma, neredeyse tüm sektörlerdeki.

Okumaya Devam Et
Gıda

Discount ve Ulusal Marketler Tekelleşiyor

“Son beş yılda, discount ve ulusal marketler 20 binden fazla yeni mağaza açtı. Önümüzdeki beş yıl içinde sayılarının 55 bini.

Okumaya Devam Et
Gıda

Küçük Balıkçı Mazot Dahi Alamıyor!

İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul genelinde, küçük ölçekli balıkçı teknelerinin tüm tekneler içindeki oranının %91 olduğunu, ancak bu teknelerin toplam üretimin.

Okumaya Devam Et