Teknoloji

E-ticarette Yeşil Dönüşüm

Karbon emisyonunu düşürmeyi amaçlayan bir alışveriş sitesi olarak kurulan AZKarbon’da çevre dostu ürünlerin satışının yanı sıra dijital bir yeşil dönüşüm merkezi de yer alıyor. Ayrıca kullanıcılar karbon ayakizi hesaplaması yaparak indirim kazanabiliyor.

İnci Holding, 2022 yılında “Dünyayı atalarımızdan miras almadık, çocuklarımızdan ödünç aldık” felsefesiyle kurduğu yeşil dönüşüm rehberi AZKarbon’un büyüme yolculuğunu, 2023 değerlendirmesini ve yeni dönem hedeflerini paylaştı.

“Geleceğin Yenilenebilir Enerji Kaynaklarında Olduğunu Biliyoruz”

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, “Daha temiz ve yeşil bir dünyanın gelişen teknolojilerle ve sürdürülebilirlik odağıyla mümkün olduğunu düşünüyoruz. Geleceğin yenilenebilir enerji kaynaklarında olduğunu biliyoruz. Bireyleri ve kurumları, geleceğin yenilenebilir enerji kaynaklarına, temiz enerji çözümlerine ulaşmalarını kolaylaştırmak için AZKarbon çatısı altında alanında uzman ve deneyimli firmalarla bir araya getiriyoruz. Böylece iklim değişikliğiyle mücadele edebilmeleri için enerji verimliliği sağlayan ürün ve hizmetleri tek bir noktada topluyoruz” dedi.

“Yeşil Dönüşümü Teşvik Ediyoruz”

AZKarbon Şirket Direktörü Orçun Ersayın, yenilikçi ve bilgilendirici içerikler, çevre dostu yeşil ürünler ve inovatif hizmetler olmak üzere üç ana odakları olduğunu belirtti. Ersayın, “Yeşil bir gelecek hedefiyle attığımız somut adımlarla sürdürülebilir kalkınmaya bir adım daha yaklaşmayı amaçlıyoruz. Yenilikçi teknolojileri ve küresel trendleri yakından takip ederek daha temiz, yeşil ve sürdürülebilir bir dünya için A’dan Z’ye değişimi ve yeşil dönüşümü teşvik ediyoruz” diye konuştu.

AZKarbon, sunduğu çevre dostu ürünler, yenilikçi hizmetler ve bilgilendirici içerikler ile daha yeşil ve sürdürülebilir bir gelecek için insanlara ilham veren inovatif ve güvenilir bir rehber olmayı amaçlıyor. Dijital bir platform olan AZKarbon Yeşil Dönüşüm Merkezi’nde ise sürdürülebilirlikten, karbon ayakizine, karbon vergisinden yeşil tahvile, sürdürülebilir finansmandan evde kompost yapmaya kadar bireysel/kurumsal bazda öğrenilecek bilgilerin yanı sıra iş ortakları ve tedarikçileri için işlerini geliştirmelerine yönelik içerikler yer alıyor.

Karbon Ayakizi Hesaplama Aracı ile bireylerin aylık ve yıllık karbon ayakizlerini hesaplayarak hedeflerine nasıl ulaşabilecekleri konusunda öneriler sunuluyor ve sürdürülebilir bir hayat tarzı benimsemelerine yardımcı olunuyor. Bireysel karbon ayakizi hesaplaması yapan kullanıcılara alışverişlerinde kullanılmak üzere indirim kuponu da veriliyor.

About Post Author