İklim

Genç Mühendisler “Sürdürülebilirlik Çözümleri” Üretecek

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin yürüttüğü Sürdürülebilirliğin Sorumlu Mühendisleri Projesi, sürdürülebilirlik ve mühendislik arasındaki ilişkiye dikkat çekmeyi; genç mühendislerin çevresel, sosyal problemler karşısında çözümler üretmelerini amaçlıyor. İklim krizi, enerji, su ve toplumsal cinsiyet eşitliği temalarında panellerin ve atölyelerin düzenlendiği proje kapsamında, “Çözümler Atölyesi” yapılacak.

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin (SADE), Grundfos Türkiye ve Grundfos (Poul Due Jensen) Vakfı’nın desteğiyle yürüttüğü Sürdürülebilirliğin Sorumlu Mühendisleri Projesi, “Çözümler Atölyesi” çalışmalarıyla devam ediyor.

Sürdürülebilirliğin Sorumlu Mühendisleri Projesi, sürdürülebilirlik ve mühendislik arasındaki ilişkiye dikkat çekmeyi; genç mühendislerin çevresel, sosyal problemler karşısında çözümler üretmelerini amaçlıyor. Proje kapsamında, iklim krizi, enerji, su ve toplumsal cinsiyet eşitliği temalarında paneller, atölyeler gerçekleştiriliyor.

Şehirlerde Su Yönetimi Atölyesi

Proje kapsamında çalışmalarını sürdüren Sürdürülebilirlik Adımları Derneği, Ankara’da ve Eskişehir’de düzenleyeceği atölyelerde genç mühendislerle buluşacak. 13 Mayıs Cuma günü Ankara Mimarlar Derneği 1927’de “Şehirlerde Su Yönetimi Atölyesi” başlığı ile düzenlenecek atölyede katılımcılar, şehirlerde suyun etkin ve verimli kullanımını sağlamak için kendi çözümlerini üretecek.

Yerel Yönetimlerin İklim Değişikliğine Uyumu Atölyesi

Bir sonraki atölye ise 16 Mayıs Pazartesi günü, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Sosyal Kuluçka Merkezi’nde gerçekleşecek. “Yerel Yönetimlerin İklim Değişikliğine Uyumu Atölyesi”nde genç mühendisler, iklim değişikliğine uyum konusunda yerel yönetimlerin getirebileceği çözümleri ele alacak. Her iki atölyenin sonucunda katılımcılarına katılım belgesi verilecek.

Mühendislik fakültesi öğrencisi veya yeni mezun, toplumsal sorunların farkında olan ve sorunlara çözüm üretmek isteyen 18-30 yaşları arasındaki tüm gençler atölyelere katılabiliyor.

About Post Author