Özel Sektör

Lojistik Sektöründe Sürdürülebilirlik Eğitimi

Borusan Lojistik tarafından düzenlenen ve İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen Sürdürülebilir Tedarik Zinciri Sertifika Programı’nda lojistik ve sürdürülebilirlik alanlarında eğitim verildi.

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Lojistik, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında bir sertifika programı hayata geçirdi. İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen Sürdürülebilir Tedarik Zinciri Sertifika Programı ile katılımcılar lojistik ve sürdürülebilirlik alanlarında birçok farklı başlıkta eğitim aldı.

Borusan’ın sürdürülebilirlik odak alanları olan iklim, insan ve inovasyon başlıklarına paralel geliştirilen programın ana başlıkları sürdürülebilirlik-iklim, insan, inovasyon, dijital dönüşüm ve yeni teknolojiler, lojistik süreç yönetimi, insan kaynakları ve İSG yönetimi olarak belirlendi. 11 Aralık-29 Aralık tarihleri arasında ücretsiz olarak gerçekleştirilen program, İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü, Sahalar ve çevrimiçi ortamda düzenlendi.

Programın iklim başlığında AB Yeşil Mutabakatı ve Uyum Gereksinimleri/Lojistik Sektör Etkileri, Karbon Emisyonları Hesaplaması, Yönetimi ve Lojistik Sektöründeki Yeri, Sürdürülebilir Satınalma/Yeşil Satınalma gibi konulara yer verildi. İnsan odağında Güçlü Kadın Güçlü Lojistik: Kadın İstihdamı ve Cinsiyet Gözlüğü, Lojistik’te Kariyer Yolculuğu&Yetenek Yönetimi ele alındı.  İnovasyonda ise Dijital Lojistik ve Ürün Yönetimi, Lojistik Sektöründe Yapay Zeka ve Otomasyon, Uluslararası Taşımacılıkta Yasal Yükümlülükler ve BL Uygulamaları, Lojistik Sektöründe İş Güvenliği Uygulamaları ve Temel Eğitimi konuları işlendi. Sertifika programının ilerleyen dönemlerde de devam etmesi planlanıyor.

About Post Author