Ekonomi

Sürdürülebilir Finans Forumu’nun Sekizincisi Düzenleniyor

sürdürülebilir finans

SKD Türkiye ve Global Compact Türkiye işbirliğiyle düzenlenecek Sekizinci Sürdürülebilir Finans Forumu, “Yeni Küresel Ekonomik Düzende Sermaye Akışını Sürdürülebilirlikle Teşvik Etmek” temasına odaklanıyor. Forum kapsamındaki iki panelde ise ESG borçlanma pazarının geleceği ve sermaye akışını sürdürülebilir yatırımlara yöneltmek için Türkiye’de finansal regülasyonun küresel ESG standartlarına uyumu ele alınacak.

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) tarafından 2013 yılından bu yana düzenlenen Sürdürülebilir Finans Forumu’nun sekizincisi Global Compact Türkiye işbirliğiyle “Yeni Küresel Ekonomik Düzende Sermaye Akışını Sürdürülebilirlikle Teşvik Etmek” temasıyla 29 Kasım Salı günü, Borsa İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı İbrahim Ömer Gönül ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben’in açılış konuşmalarıyla başlayacak foruma, Yatırım ve Kalkınma Bankası CIO’su Mr. Huib-Jan de Ruijter konuk konuşmacı olarak katılacak. Rujiter Türkiye finans sektörünün, sıkılaşan global likidite çağında sürdürülebilirlik yoluyla sermaye akışını nasıl sağlayabileceğine yönelik değerlendirmelerini aktaracak. Forum kapsamında gerçekleştirilecek olan iki panelde ESG borçlanma pazarının geleceği ve sermaye akışını sürdürülebilir yatırımlara yöneltmek için Türkiye’de finansal regülasyonun küresel ESG standartlarına uyumu ele alınacak.

 

About Post Author